10 korzyści z rzucenia palenia papierosów. Przeczytaj i zastanów się!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-06-05

Palisz papierosy? Dzisiaj przedstawimy Ci 10 zalet rzucenia palenia tytoniu. Może one skłonią Cię do tej zmiany w życiu, która na pewno wyjdzie Ci na zdrowie :)

Na pewno zdajecie sobie sprawę z tego jak palenie tytoniu jest niekorzystne dla naszego zdrowia. Nie raz sygnowaliśmy Wam problemy takie jak nawet rak. Jeśli jednak wizja odległych problemów zdrowotnych nie przekonuje Was do rzucenia to może wizja szybkich korzyści Was przekona :)

10 korzyści z rzucenia palenia papierosów

  1. Już po 20 minutach od rzucenia palenia obniży się ciśnienie krwi. Dzięki temu zadbasz o swoje serce.
  2. Po 8 godzinach od rzucenia zawartość tlenku węgla w krwi zmniejszy się. Jest on wręcz śmiertelny dla zdrowia.
  3. Po 48 godzinach znacznie spada ryzyko zawału serca. Nikotyna zaczyna być usuwana z organizmu.
  4. 3 dni po rzuceniu palenia zwiększa się wydolność naszych płuc. Jest nam łatwiej oddychać, nasze płuca zaczynają się oczyszczać.
  5. 2 tygodnie po rzuceniu palenia wzrasta nasza sprawność fizyczna dzięki lepszemu krążeniu. Po 2 miesiącach sprawność płuc jest lepsza aż o 30%.
  6. Po 3 miesiącach od rzucenia zaczyna znikać kaszel palacza. Poprawia się stan dróg oddechowych. Pomiędzy 3 a 9 miesiącem zregenerują się nasze oskrzela.
  7. Po 1 roku od rzucenia zmniejsza się ryzyko zawału o połowę.
  8. Po 5 latach od rzucenia palenia ryzyko udaru mózgu maleje do poziomu osoby, która nie pali.
  9. Po 10 latach ryzyko raka płuc spada niemal do tego samego stopnia jak u osoby niepalącej.
  10. Po 15 latach będziesz miał takie samo ryzyko zachorowania na choroby palaczy jak osoba, która nigdy nie paliła. Toksyczne substancje zostaną usunięte z organizmu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły