Co zrobić, gdy dopadnie Cię wilczy głód?

Kategoria: Kuchnia
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-09-25

Biorąc pod uwagę zasady racjonalnego odżywiania, wilczy głód nie ma racji bytu. Spożywanie regularnych posiłków co 3-4 godziny sprawia, że żołądek nie domaga się kolejnej przekąski, a jednak… Zdarzają się takie sytuacje, kiedy głód koncentruje na jedzeniu wszystkie myśli. Poznaj sposoby, dzięki którym szybko i na długo zaspokoisz apetyt.

 

Zaobserwuj nas na Facebooku

Wilczy głód może dopaść Cię wszędzie. O ile jesteś w domu i masz dobrze wyposażoną lodówkę, problem znika.

Gorzej, jeśli znajdujesz się w pracy – pusty lunch box nie jest żadnym pocieszeniem. Nie jesteś jednak na straconej pozycji – istnieją sposoby, które pozwolą szybko nasycić żołądek.

Przygotuj szybką sałatkę „co się nawinie”

Jeżeli czujesz głód, możesz w kilka chwil przygotować smaczną sałatkę – zarówno, gdy znajdujesz się w pracy, jak i w domu. Wystarczy w pobliskim sklepie zakupić kilka warzywnych składników, by stworzyć smaczną i zdrową kompozycję „co się nawinie”.

Umieść w misce kilka liści sałaty masłowej, rukoli, roszponki lub innej (albo skorzystaj z gotowej mieszanki), dodaj kilka pokrojonych na połówki pomidorów koktajlowych, plasterki ogórka kiszonego, oliwki, pestki dyni. Dodaj jedną łyżkę oliwy z oliwek lub oleju lnianego i dopraw do smaku.

Zamów jedzenie z pobliskiej budki z fast foodem

Gdy dopadnie Cię nagły głód, możesz ustawić się w kolejce przed budką z fast foodem. Niezależnie od tego czy zamówisz kebab w Zielonej Górze, czy zapiekankę w Gdańsku, to dobry sposób na szybkie nasycenie żołądka.

Problem w tym, że nie zawsze możesz urwać się z pracy lub w okolicy Twojego domu nie ma żadnego lokalu tego typu. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak wyruszyć nieco dalej albo…

Zamów posiłek przez telefon

Wiele lokali gastronomicznych serwuje jedzenie na telefon z dostawą pod wskazany adres. Chociaż najczęściej są to pierogarnie i pizzerie, cały czas przybywa firm dających możliwość telefonicznego złożenia zamówienia. Dzięki temu nawet niejeden kebab w Zielonej Górze dostępny jest na wynos.

Jednak i w tym przypadku pojawia się pewna przeszkoda – trzeba znać numer telefonu do konkretnego lokalu. I chociaż bez trudu można odnaleźć go w Internecie, zwykle zajmuje to sporo czasu. Dlatego skorzystaj z alternatywnego rozwiązania i…

Zamów jedzenie online

Szybki posiłek z niemal dowolnego lokalu gastronomicznego można zamówić również przez Internet. Jest to opcja, która pozwala oszczędzić mnóstwo czasu – nie trzeba tracić go na poszukiwania numerów telefonów oraz zaprzątać sobie głowy zapamiętywaniem nazw barów, restauracji, itp. Wystarczy bowiem zapamiętać wyłącznie nazwę portalu gastronomicznego, za pośrednictwem którego składa się zamówienie.

Cały proces sprowadza się do kilku kliknięć. Najpierw trzeba określić swoją lokalizację, a następnie wybrać jeden z proponowanych lokali. Potem nie pozostaje już nic innego jak podjąć decyzję o konkretnym daniu.

Jeżeli dopadnie Cię wilczy głód, wcale nie jesteś skazany na uciążliwe ssanie w żołądku czy jedzenie kanapek. Świetnym rozwiązaniem jest możliwość zamówienia jedzenia z dostawą pod wskazany adres. Skorzystaj z tej opcji choćby raz – przekonaj się, jak bardzo jest to wygodne i… smaczne.

Podobne artykuły