Jak pobrać film z YouTube na telefon?

Technologie Data publikacji: 17 sierpnia 2017 / Aktualizacja: 2018-03-27

Żyjemy w dobie technologii, z której chcemy mieć dostęp na każdym kroku. Często korzystam z YouTube by puścić dziecku bajki np. gdy jesteśmy w podróży, nie możemy się zatrzymać, a wszystko już zawodzi. Wtedy ratują nas ulubione bajki z telefonu lub tabletu.

Problemem jednak jest mały pakiet danych lub brak dostatecznego zasięgu. Co wtedy zrobić? Rozwiązanie jest proste, wystarczy pobrać kilka bajek na swój telefon i mieć zawsze możliwość ich odtworzenia nawet bez dostępu do Internetu. Jeśli myślicie, że nie da się tego zrobić to dzisiaj pokażemy Wam jakie to jest proste.

Pobieranie z YouTube na telefon

Jeśli chcesz pobrać film z YouTube na telefon to nie musisz szukać już dalej sposobów. Oczywiście możecie pobrać taki film na komputer używając np. wtyczki do Firefox Video DownloadHelper lub nawet pobrać film z cda.pl i wrzucić go na kartę pamięci telefonu według sposobu, który opisywaliśmy.

Musicie jednak przyznać, że pobranie filmu z youtube bezpośrednio na telefon wydaje się dużo lepszym i szybszym rozwiązaniem. Tym bardziej, że możemy to zrobić zawsze gdy mamy dostęp do Internetu lub znajdujemy się w zasięgu jakiegoś darmowego wi-fi. Dlatego ten właśnie sposób dzisiaj dla Was opiszemy.

Jak pobrać film z YouTube na telefon

Będziemy do tego potrzebować jednej aplikacji.. Nosi ona nazwę KeepVid i jest dostępna na androida. Większość z nas właśnie z niego korzysta. Aplikacja ta pomaga w łatwy sposób pobrać wideo z youtube na smartfona. Oprócz YouTube pozwoli nam pobrać film z Facebooka, Vimeo czy Instagrama.

Pobierz KeepVid na Androida.

Jak to działa?

Działanie jest bardzo proste. Wystarczy parę kliknięć aby pobrać ulubiony filmik z YouTube i potem móc go odtwarzać bez dostępu do sieci. Ma również wbudowaną wyszukiwarkę filmów, która pozwala szybko je odnaleźć w katalogu YouTube.

Aplikacja pozwala też zapisanie samej ścieżki dźwiękowej z filmu czyli tak naprawdę daje to możliwość przerobienia teledysku na piosenkę. Wewnątrz aplikacji znajdziemy również playlistę pobranych materiałów więc nie musimy ich odszukiwać w pamięci telefonu.

Po włączeniu aplikacji do pobierania filmów z YouTube na telefon zobaczymy okno główne, które pozwala wybrać nam serwis, z którego chcemy pobrać film. W naszym przypadku jest to oczywiście YouTube. Po kliknięciu w logo włączy się we wbudowanej przeglądarce wersja mobilna strony YouTube, w której możemy znaleźć interesujący nas film.

Gdy już go odnajdziemy wystarczy teraz kliknąć na białą strzałkę skierowaną w dół na niebieskim polu aby pobrać wideo i wybrać jakość. W naszym przypadku wybraliśmy pełną jakość czyli 1080p. Film po pobraniu będzie znajdował się w folderze DOWNLOADED, który znajdziecie klikając ikonkę na górze aplikacji. Pobieranie filmów z YouTube na telefon nigdy nie było prostsze.

Jak zainstalować KeepVid na Androida

Jak zapewne wiecie YouTube należy do Google. Nic więc dziwnego, że w swoim sklepie nie umieszczają oni tej aplikacji. Dlatego jest ona dostępna do pobrania bezpośrednio ze strony producenta. Jest jednak absolutnie bezpieczna. Dlatego musimy po pobraniu aplikacji włączyć możliwość instalacji aplikacji z nieznanych źródeł.

Jak włączyć instalację z nieznanych źródeł

  1. Przejdź do ustawień telefonu
  2. Przejdź do sekcji Ekran blokady i zabezpieczenia
  3. Znajdź opcję Nieznane źródła i włącz ją

Mamy nadzieję, że teraz już wiecie jak pobrać film z YouTube na telefon. Jeśli artykuł był dla Ciebie przydatny podziel się nim ze znajomymi!

Podobne artykuły