Jak pobrać film z YouTube na telefon?

Kategoria: Technologie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-08-17 / Aktualizacja: 2018-03-27

Żyjemy w dobie technologii, z której chcemy mieć dostęp na każdym kroku. Często korzystam z YouTube by puścić dziecku bajki np. gdy jesteśmy w podróży, nie możemy się zatrzymać, a wszystko już zawodzi. Wtedy ratują nas ulubione bajki z telefonu lub tabletu.

Problemem jednak jest mały pakiet danych lub brak dostatecznego zasięgu. Co wtedy zrobić? Rozwiązanie jest proste, wystarczy pobrać kilka bajek na swój telefon i mieć zawsze możliwość ich odtworzenia nawet bez dostępu do Internetu. Jeśli myślicie, że nie da się tego zrobić to dzisiaj pokażemy Wam jakie to jest proste.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Pobieranie z YouTube na telefon

Jeśli chcesz pobrać film z YouTube na telefon to nie musisz szukać już dalej sposobów. Oczywiście możecie pobrać taki film na komputer używając np. wtyczki do Firefox Video DownloadHelper lub nawet pobrać film z cda.pl i wrzucić go na kartę pamięci telefonu według sposobu, który opisywaliśmy.

Musicie jednak przyznać, że pobranie filmu z youtube bezpośrednio na telefon wydaje się dużo lepszym i szybszym rozwiązaniem. Tym bardziej, że możemy to zrobić zawsze gdy mamy dostęp do Internetu lub znajdujemy się w zasięgu jakiegoś darmowego wi-fi. Dlatego ten właśnie sposób dzisiaj dla Was opiszemy.

Jak pobrać film z YouTube na telefon

Będziemy do tego potrzebować jednej aplikacji.. Nosi ona nazwę KeepVid i jest dostępna na androida. Większość z nas właśnie z niego korzysta. Aplikacja ta pomaga w łatwy sposób pobrać wideo z youtube na smartfona. Oprócz YouTube pozwoli nam pobrać film z Facebooka, Vimeo czy Instagrama.

Pobierz KeepVid na Androida.

Jak to działa?

Działanie jest bardzo proste. Wystarczy parę kliknięć aby pobrać ulubiony filmik z YouTube i potem móc go odtwarzać bez dostępu do sieci. Ma również wbudowaną wyszukiwarkę filmów, która pozwala szybko je odnaleźć w katalogu YouTube.

Aplikacja pozwala też zapisanie samej ścieżki dźwiękowej z filmu czyli tak naprawdę daje to możliwość przerobienia teledysku na piosenkę. Wewnątrz aplikacji znajdziemy również playlistę pobranych materiałów więc nie musimy ich odszukiwać w pamięci telefonu.

Po włączeniu aplikacji do pobierania filmów z YouTube na telefon zobaczymy okno główne, które pozwala wybrać nam serwis, z którego chcemy pobrać film. W naszym przypadku jest to oczywiście YouTube. Po kliknięciu w logo włączy się we wbudowanej przeglądarce wersja mobilna strony YouTube, w której możemy znaleźć interesujący nas film.

Gdy już go odnajdziemy wystarczy teraz kliknąć na białą strzałkę skierowaną w dół na niebieskim polu aby pobrać wideo i wybrać jakość. W naszym przypadku wybraliśmy pełną jakość czyli 1080p. Film po pobraniu będzie znajdował się w folderze DOWNLOADED, który znajdziecie klikając ikonkę na górze aplikacji. Pobieranie filmów z YouTube na telefon nigdy nie było prostsze.

Jak zainstalować KeepVid na Androida

Jak zapewne wiecie YouTube należy do Google. Nic więc dziwnego, że w swoim sklepie nie umieszczają oni tej aplikacji. Dlatego jest ona dostępna do pobrania bezpośrednio ze strony producenta. Jest jednak absolutnie bezpieczna. Dlatego musimy po pobraniu aplikacji włączyć możliwość instalacji aplikacji z nieznanych źródeł.

Jak włączyć instalację z nieznanych źródeł

  1. Przejdź do ustawień telefonu
  2. Przejdź do sekcji Ekran blokady i zabezpieczenia
  3. Znajdź opcję Nieznane źródła i włącz ją

Mamy nadzieję, że teraz już wiecie jak pobrać film z YouTube na telefon. Jeśli artykuł był dla Ciebie przydatny podziel się nim ze znajomymi!

Podobne artykuły