Zobacz jak usunąć brodawki wykorzystując jeden składnik

Uroda Data publikacji: 21 lutego 2017 / Aktualizacja: 2017-11-30

Brodawki czyli bezbolesne narośla na skórze to problem wielu osób w wieku średnim. Powodem ich powstawania jest wirus, dlatego dość łatwo można je usunąć domową metodą.

Brodawki to łagodne narośla skórne. Są traktowane jako łagodne nowotwory tkanki łącznej. Te małe guzki na skórze potrafią osiągać rozmiar od kilku milimetrów do nawet centymetra. Nie są szkodliwe dla naszego zdrowia, ale przeszkadzają naszej urodzie, zwłaszcza gdy znajdują się one na twarzy.

Domowy sposób na usunięcie brodawek

Przed próbą usunięcia warto zawsze skonsultować się z lekarzem w kwestii identyfikacji guza na skórze. Gdy mamy pewność, że to łagodny nowotwór skórny w postaci brodawki, to możemy przejść do kuracji. Jeśli jednak guzki znajdują się na powiece to nie używaj tego sposobu!

Naszą kurację zaczynamy od dobrego wyczyszczenia oraz osuszenia skóry. Wystarczy woda z mydłem. Jeśli twarz jest już czysta to teraz zamocz wacik w czystej wodzie i nałóż go na brodawkę na 15 minut. Po tym czasie zdejmij wacik ze skóry, osusz ją ręcznikiem i nałóż drugi wacik tym razem nasączony w occie jabłkowym i pozostaw na kolejne 15 minut. Po tym czasie ponownie spłucz twarz wodą.

Zabieg powtarzamy 3 razy dziennie przez kilka dni lub nawet tydzień. Tyle czasu powinno wystarczyć aby brodawka wyschła. Zrobi się z niej taka skorupka, która ostatecznie sama odpadnie. Po niej zostanie zaczerwienienie, które po jakimś czasie zniknie. Warto je pielęgnować żelem z aloesu.

 

Podobne artykuły