Cienie pod oczami – domowy sposób

Uroda Data publikacji: 14 czerwca 2018

Cienie pod oczami, jak rozwiązać ten problem domowym sposobem? Cienie pod oczami to nie tylko efekt zmęczenia. Pojawiają się z wielu powodów. Dzisiaj podpowiemy Wam jak sobie z nimi poradzić.

Cienie pod oczami – przyczyny

Głównym powodem, który powoduje powstawanie cieni pod oczami jest brak odpoczynku i zły sen. Jednak mogą pojawiać się również w innych sytuacjach, podczas chorób czy w efekcie starzenia się. Za ich kolor odpowiadają żyły, które znajdują się pod skórą, a ta gdy robi się coraz cieńsza gdy się starzejemy, coraz bardziej uwydatnia naczynia krwionośne pod nią.

Do czynników sprzyjających pojawieniu się cieni pod oczami należą:

 1. picie alkoholu
 2. nadmierna ilość kofeiny
 3. stres
 4. palenie tytoniu
 5. bezsenność
 6. uwarunkowania genetyczne
 7. nadmierna ekspozycja na słońce
 8. skutki uboczne leków antykoncepcyjnych
 9. reakcje alergiczne
 10. niezdrowa żywność

Domowy sposób na cienie pod oczami

Dzisiaj przygotujemy prostą maseczkę, którą stosować będziemy po oczy. Maseczka ta zadba o skórę i zmniejszy widoczność cienie. Głównym składnikiem jest miód, który jest naturalnym kosmetykiem pielęgnującym skórę, ale nie bez znaczenia jest ogórek i ziemniaki, które mają zbawienne działanie dla skóry dostarczając jej witamin i mikroelementów.

Składniki

 1. łyżka miodu
 2. łyżka zblendowanego ogórka
 3. łyżka startego surowego ziemniaka

Składniki wystarczy ze sobą wymieszać, a następnie nałożyć na oczyszczoną skórę na 20 minut. Po tym czasie maseczkę zmyj wodą. Możesz ją stosować tak często jak chcesz. Już po pierwszym użyciu możesz zauważyć efekty, ale jeśli będziesz ją stosować regularnie możesz całkowicie pozbyć się problemu.

Źródło artykułu: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/oczy/cienie-pod-oczami-objawem-choroby-na-jakie-choroby-wskazuja_41743.html

Podobne artykuły