4 zaskakujące przyczyny wypadania włosów, na które byś nie wpadła

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2019-08-30

Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Co ciekawe jednak, niektóre z nich są naprawdę zaskakujące i z pewnością nie przyjdą Wam jako pierwsze do głowy. Dlatego jeśli zauważyłaś, że podczas czesania na szczotce zaczyna zostawać coraz więcej włosów, to warto zastanowić się nad tymi czterema rzeczami. Być może jedna z nich jest właśnie powodem takiego stanu rzeczy.

1. Wegetarianizm przyczyną wypadania włosów

Przejście na dietę wegetariańską może być przyczyną wypadania włosów. Co bardzo ciekawe, włosy w 97% zbudowane są z białka. Dlatego, jeśli dieta będzie uboga w proteiny, które w dużej ilości zawiera mięso zwierząt, kondycja naszych włosów może się pogorszyć. Dlatego jeśli jesteś w stanie zauważyć korelację między zmianą diety na wegetariańską, a wypadaniem włosów, to warto zastanowić się czy nie wrócić do jedzenia mięsa.

2. Zbyt częsta zmiana fryzury

Często zmieniasz fryzurę i prostujesz włosy, a potem je kręcisz? To powoduje, że włosy przesuszają się, a przez to stają się słabsze i łamliwe. Nic więc dziwnego, że zaczynają podczas czesania wypadać. Dlatego jeśli tak robisz to warto zadbać o nawilżanie włosów.

3. Alopecia androgenetica

W efekcie zwiększonej aktywności androgenów, cykl wzrostu włosa ulega rozregulowaniu. Przez to łodygi włosów stają się cieńsze i krótsze, a w efekcie włosy wypadają. Pierwszym z widocznych efektów, który możesz zauważyć jest poszerzający się przedziałek. Niestety w tym przypadku zmiana diety czy kosmetyków nie wystarczy i trzeba skorzystać z fachowej pomocy. W takiej sytuacji należy udać się do trychologa.

4. Zażywanie niektórych leków

Zażywanie, niektórych leków może mieć wpływ na wypadanie włosów. Taki wpływ mogą mieć, niektóre leki antydepresyjne czy przeciwzakrzepowe. W przypadku zmiany leków i zauważeniu wypadania włosów warto w takiej sytuacji skontaktować się ze swoim lekarzem i skonsultować czy może to być skutkiem ubocznym danego leku. Wtedy warto rozważyć jego zmianę jeśli jest to możliwe.

Podobne artykuły