Wybielająca pasta do zębów na bazie węgla aktywnego – przepis

Uroda Data publikacji: 12 kwietnia 2017

Wybielanie zębów wcale nie musi być kosztowne oraz trudne. Jest wiele domowych sposobów na wybielenie zębów, a jednym z nich jest węgiel aktywny.

Dzisiaj przedstawimy Wam sposób na wykonanie pasty wybielającej zęby z dodatkiem węgla aktywnego. Nie musicie jednak się martwić o to, że czarny osad z niego pozostanie na zębach. Wystarczy go spłukać i nie będzie po nim śladu, a po kilku kuracjach Wasz uśmiech będzie widocznie bielszy.

Składniki

  • 2 krople olejku goździkowego
  • łyżka oleju kokosowego
  • 5 kapsułek węgla aktywnego

Przygotowanie

Olej kokosowy musimy trochę rozrzedzić np. w mikrofalówce lub kąpieli wodnej. Następnie dokładnie mieszamy ze sobą wszystkie składniki. Kapsułki z węglem aktywnym musimy otworzyć i wysypać sam proszek. Możecie kupić je w każdej aptece.

Podczas szczotkowania zębów taką pastą staramy się wykonywać czynność przez 3 minuty. Nawet po szczotkowaniu odczekaj jeszcze dwie minuty zanim wypłuczesz usta. Po tym możesz umyć je jeszcze raz zwykła pastą jeśli będzie Ci przeszkadzał posmak oleju kokosowego.

Efekty widoczne są już po kilku dniach. Jeśli będziesz stosować kurację dłużej w znaczący sposób wybielisz swój uśmiech :)

Źródło artykułu: http://theworkoutmama.com/2014/03/31/whitening-your-teeth-naturally-with-activated-charcoal/

Podobne artykuły