Zobacz jak zapiąć pasy w ciąży. Radzi lekarka na filmie wideo.

Parenting Data publikacji: 15 kwietnia 2021

„Safty first!!” czyli bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, pisze dr Kate w swoim poście na TikToku. Zachęca jednocześnie by podzielić się tym wideo z ciężarnymi kobietami. To też czynimy i udostępniamy je na stronie, aby każda mama w ciąży mogła zobaczyć, jak bezpiecznie zapiąć pasy w ciąży.

Dr Kate miała pacjentkę, która trafiła z wypadku samochodowego i była w ciąży. Zapytała ją jak zapina pasy w samochodzie i okazało się, że robi to całkowicie w zły sposób. Dolną część pasa, który zazwyczaj znajduje się pod podbrzuszem miała zapięty na brzuchu.

@dr.katie.h

Safety first!! Share this with a pregnant person to raise awareness! #pregnancytips #caraccident #seatbeltcheck #cartiktok #pregnancyjourney #34weeks

♬ original sound – Dr Katie

Pas powinien być zapięty pod brzuchem. Górna część pasa powinna być natomiast umiejscowiona między piersiami. Dr Kate zaznacza również, że fotel powinien być odsunięty od kierownicy. Minimalizuje to wpływ wybuchu poduszki powietrznej na brzuch. Jednocześnie jeśli ulegniemy wypadkowi w samochodzie w ciąży bez względu na swój stan, powinnyśmy udać się do lekarza. Nawet gdy wydaje nam się, że nic się nie stało.

W sklepach można kupić specjalne adaptery dla ciężarnych kobiet do pasów bezpieczeństwa w samochodzie, które zwiększają bezpieczeństwo naszego dziecka w brzuchu.

Podobne artykuły