16 czerwca 2019

Zobacz jak tanim kosztem odmieniła płytki w swojej łazience!

Macie dość swojej łazienki albo mieszkacie w wynajętym mieszkaniu i chcielibyście tanim kosztem ją odświeżyć? Ona miała ten sam problem. Płytki były stare i niemodne. Niestety fundusze nie pozwalały na drogi remont. Dlatego wpadła na pomysł, który zrealizowała tanim kosztem – efekt okazał się być świetny. Może to Was zainspiruje :)

Jak tanim kosztem odświeżyć płytki w łazience

Swoje przygotowania zaczęła od zmierzenia płytek od krawędzi do krawędzi. To pomoże jej potem stworzyć szablon, ale o tym przekonacie się za chwilę. Ważne jest jednak to by pomiaru dokonać bardzo dokładnie.

Następnie papierem o gramaturze 200 przetarła płytki, a na końcu dokładnie je umyła aby nie pozostał na nich żaden kurz. Następnie taśmą malarską okleiła wszystkie krawędzie nie tylko ścian, ale również urządzeń sanitarnych, których nie chciałaby pomalować. Przyszedł czas na białą farbę. Na naszym rynku również znajdziecie farmy renowacyjne do płytek np. 3V3.

Następnie korzystając z wcześniej ściągniętych wymiarów płytek przygotowała szablon wycięty z grubej folii. Następnie korzystając z niego pomalowała wszystkie kafelki za pomocą wałka. Jak twierdzi, najlepiej jest to zrobić niezbyt mocno nasączonym wałkiem i nie przyciskając przy użyciu dużej siły. Wtedy powstałyby plamy, a krawędzie nie byłoby wystarczająco ostre.

Czas na efekt końcowy. Zobaczcie jak wygląda cała podłoga wyremontowana w ten tani sposób.

Na wideo poniżej możecie obejrzeć cały poradnik i zobaczyć jak samodzielnie dokonać takiej metamorfozy swojej łazienki :)