Urządzanie małej łazienki. Jak najlepiej wykorzystać dostępny metraż?

Wnętrza Data publikacji: 10 sierpnia 2018

“Małe jest piękne” – to zdanie najlepiej oddaje charakter małej łazienki. Choć bardzo często wydaje nam się, że nie ma możliwości urządzenia tego rodzaju wnętrza w sposób funkcjonalny, a zarazem atrakcyjny wizualnie, to jednak jest to możliwe!

Nie jest odkryciem stwierdzenie, że o naszym dobrym samopoczuciu decyduje także wystrój wnętrza, w którym przebywamy. Niezależnie od możliwości finansowych właścicieli, łazienka powinna być miejscem, w którym miło rozpoczynamy i kończymy dzień. To przecież tutaj relaksujemy się i przygotowujemy do kolejnych wyzwań. Dlatego tak naprawdę już przy niewielkim nakładzie finansowym możemy pomyśleć o urządzeniu ciekawej małej łazienki w bloku, z funkcjonalnie rozmieszczonymi sprzętami.
Mała łazienka może być funkcjonalna!

Mała łazienka nie jest misją niewykonalną! Wystarczy zastosować się do kilku podstawowych zasad i gotowe – nasza łazienka będzie robiła wrażenie. Ponadto zastanówmy się, czy zawsze w przypadku małej łazienki jesteśmy skazani na prysznic? Może to właśnie wanny asymetryczne pomogą zagospodarować problematyczny obszar i zaoszczędzić trochę miejsca w małej łazience?

Jak widać, podczas urządzania małej łazienki wiele zależy od zachowania odpowiednich odległości pomiędzy sprzętami. No właśnie, jakie powinny one być? A może istnieją sprawdzone rozwiązania, które pozwolą nam optycznie powiększyć wnętrze? Na te i wiele innych pytań z pewnością znajdziecie odpowiedź w poniższym filmiku przygotowanym przez ekipę Łazienkaplus:

Podobne artykuły