Zobacz jak pozbyć się cellulitu za pomocą sody oczyszczonej

Uroda Data publikacji: 09 maja 2019

Cellulit dotyka wiele kobiet i to niezależnie od wieku. Nie jest to problem, który szkodzi naszemu zdrowiu, ale i tak większość z nas chciałaby się go pozbyć z natury estetycznej. Często nazywamy go skórką pomarańczy ze względu na strukturę, która przypomina właśnie pomarańcz. Powodów powstania cellulitu jest wiele i wcale nie musi to być związane z masą ciała. Wpływ na to ma również styl życia, nasza dieta czy hormony. Aby walczyć z cellulitem warto zadbać o to by nie dopuszczać do zatrzymania wody w organizmie oraz spożywać produkty, które przyśpieszają metabolizm. Jeśli zastosujesz te dwie metody na pewno uda Ci się zmniejszyć widoczność cellulitu. Do tego istnieje wiele różnych kuracji i dzisiaj przedstawimy Wam jedną z nich opartą na sodzie oczyszczonej.

Wykorzystamy dwa produkty do pielęgnacji naszej skóry. Będzie to soda oczyszczona oraz miód. Pamiętaj, że efekty nie pojawią się od razu. Potrzeba systematyczności. Działanie takiej mieszanki jest proste. Poprawiamy przepływ krwi i limfy, a dzięki temu rozprawiamy się z widocznym cellulitem. Dodatkowo soda oczyszczona ma właściwości peelingujące, dlatego pomaga nam złuszczyć stary naskórek. Stosuj go raz dziennie jeśli masz na to czas. Gdy Ci go brakuje ustal sobie 2-3 dni w tygodniu, w których będziesz wykonywać zabieg. Pamiętaj, że musisz robić to regularnie aby zobaczyć efekty.

Składniki

  • 1 łyżka sody oczyszczonej
  • 1 łyżka miodu
  • woda

Sodę oczyszczoną wymieszaj z miodem, a następnie dodaj trochę wody by go nieco rozrzedzić. Nie może być wodnisty bo będzie spływał podczas stosowania. Najwygodniej jest używać tego peelingu podczas prysznica. Masujemy nim skórę przez kilka minut i spłukujemy. Zrób taką ilość aby starczyła Ci na wszystkie części Ciała, na których chcesz go użyć.

Podobne artykuły