5 problemów, które każda z nas ma co lato. Jak je rozwiązać?

Uroda Data publikacji: 23 czerwca 2018

Każdego lata wiele z nas ma powtarzające się te same problemy. Wszystkie je można jednak rozwiązać. Dzisiaj podpowiemy Wam jak to zrobić. Mamy nadzieję, że te wakacje dzięki temu będą dla Was lepsze.

1. Sucha skóra

Suche powietrze oraz słońce mocno dają się we znaki naszej skórze. Mało z nas jednak zdaje sobie sprawę jak to przyśpiesza procesy starzenia się skóry. Dlatego o suchą skórę należy szczególnie dbać. Najlepiej robić to naturalnymi metodami. Jedną z dobrych i sprawdzonych substancji, która dogłębnie nawilży skórę jest oliwa z oliwek. Większość z nas ma ją w domu. Oliwę wmasowujemy we wcześniej oczyszczoną skórę.

2. Oparzenia słoneczne

Mimo iż stosujemy filtry przeciwsłoneczne, poparzenia słoneczne zawsze mogą nam się przydarzyć. Dzisiaj przedstawimy Wam dobry domowy sposób, który złagodzi bolesne skutki oraz szybciej wyleczy skórę. Żel z aloesu świetnie regeneruje tkanki skóry, a jeśli wcześniej wyciśniemy go do foremki na kostki lodu i później natrzemy nimi skórę, to dodatkowo ją schłodzimy i złagodzimy pieczenie.

3. Komary

Komary to problem, który spotyka nas co lata. Zwłaszcza gdy chcemy odpocząć na świeżym powietrzu. Istnieje na to dobry sposób. Jeśli nie chcesz korzystać z chemicznych środków odstraszających komary, kup olejek waniliowy. Posmaruj nim skórę w odsłoniętych miejscach i ciesz się brakiem komarów :) Pamiętaj jednak aby uważać na słońce. Olejki aromatyczne mogą przyśpieszyć opalanie się skóry i tym samym doprowadzić do oparzeń słonecznych.

4. Podrażnienia skóry na udach

Długie spacery sprawiają, że wcześniej nieprzyzwyczajona i spocona teraz skóra na udach szybko obciera się. Staje się czerwona i podrażniona. W zasadzie uniemożliwia to nam chodzenie na drugi dzień. Też miałam ten problem co roku w wakacje. Wtedy wzięłam żel na podrażnioną skórę, który używam przy dziecku, w moim przypadku akurat Bepanthen. Wystarczyła noc i skóra rano już nie bolała i znów można było chodzić :)

5. Pocenie się

Pocenie się nie jest niczym przyjemnym, ale w upały jest to po prostu normalne. Warto jednak zadbać o to by pocić się jak najmniej i by pot ten nie wytwarzał brzydkiego zapachu. Wypróbowałam medispirant i nie jest to reklama, po prostu faktycznie działa i lepiej od antyperspirantu w kulce, który stosuję. Oprócz tego mówi się, że tak naprawdę antyperspirant powinno się zmieniać co dwa miesiące na inny. Dobrym zabójcą przykrych zapachów będą wszystkie bakteriobójcze środki np. woda utleniona. Gdy się spocisz i nie masz niczego przy sobie wystarczy kupić sobie za złotówkę wodę utlenioną, nasączyć nią chusteczkę i przetrzeć pachy.

Podobne artykuły