Zobacz jak nas oszukują na LODACH NATURALNYCH

Zdrowie Data publikacji: 15 sierpnia 2018

Lody naturalne cieszą się dużą popularnością. Ustawiają się po nie spore kolejki klientów. Czy jednak warto jest dopłacać za to by zjeść lody naturalne? Sprawie przyjrzał się serwis wrockawskiejedzenie.pl. Całość artykułu możecie przeczytać tam, a my skrócimy Wam najważniejsze wnioski z niego.

Lody naturalne często też nazywane są rzemieślniczymi. Okazuje się, że tak naprawdę rzemiosło lodowe uprawia niewielka liczba osób, pasjonatów w tym biznesie. Cała reszta to po prostu biznesmeni, którzy liczą jedynie zyski. Kuszą nas pojęciem „lody naturalne” aby wprawić w nas w przekonanie, że kupujemy wysokiej jakości produkt zrobiony od podstaw z naturalnych składników, samodzielnie, a nie z półproduktów z hurtowni. Czy tak jednak jest?

  1. Lody naturalne nazywane są też rzemieślniczymi
  2. Sprzedawcy lodów nazywają je lodami rzemieślniczymi bo wszystko mieszają u siebie w lodziarni (nie robią lodów, mieszają gotowe pasty)
  3. Prawdopodobieństwo, że lodziarnia obok ma takie same smaki jest bardzo wysokie
  4. Lodziarnie kupują półprodukty od dostawców, z których mogą robić dowolne smaki dodając specjalne pasty np. owocowe
  5. Przedstawiciele handlowi nawet pomagają wejść w rynek i dostarczają know-how
  6. Aby zrobić kilogram lodów wystarczy kupić pastę za ok. 4 zł

Więcej możecie przeczytać na tej stronie. Jest to naprawdę ciekawy i długi artykuł, w którym biznes został zbadany od podszewki. Warto go przeczytać aby wiedzieć co tak naprawdę kupujemy jako konsumenci i dajemy swoim dzieciom myśląc, że kupujemy droższy, ale za to lepszy jakościowo produkt.

Źródło artykułu: http://wroclawskiejedzenie.pl/2018/04/12/cala-prawda-o-lodach-naturalnych-jak-oszukuja-nas-lodziarnie/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły