Zobacz, do czego może przydać się sól w łazience!

Porady Data publikacji: 2021-07-02 / Aktualizacja: 2022-08-23

Łazienka to miejsce o dużej wilgotności powietrza. Powinna być odpowiednio wentylowana, aby zapobiegać rozwojowi pleśni i grzybów. Nie zawsze jednak w łazience znajdują się okna, które pomagają w wymianie powietrza i wspomagają wentylację grawitacyjną. W walce z wilgocią w łazience może pomóc nam produkt, który mamy w swojej kuchni! Jest nim sól.

Sól pochłania wilgoć

Sól to jedna z podstawowych przypraw, która znajduje się w naszej kuchni. Ma ona jednak dużo więcej ciekawych zastosowań, które nie mają nic wspólnego ze sztuką kulinarną. Sól doskonale pochłania wilgoć. Dlatego może być naszym sprzymierzeńcem w walce z wilgocią w łazience.

Po kąpieli wilgotność powietrza znacząco wzrasta. Zauważamy to po parze osadzającej się na lustrach, szybach kabiny prysznicowej czy kafelkach. Wilgoć jest wrogiem każdego pomieszczenia. Prowadzi do rozwoju pleśni. Wpływa negatywnie na materiały wykończeniowe. Dlatego powinniśmy jej zapobiegać.

Jeśli wentylacja w łazience nie jest odpowiednio skuteczna, możemy wspomóc się solą, która absorbuje wilgoć. Wystarczy umieścić w łazience talerzy z solą. Możemy dodać kilka kropli ulubionego olejku aromatycznego, aby pomieszczenie dodatkowo zostało wypełnione ładnych zapachem. Dodatkowo sól wchłania nieprzyjemne zapachy, dlatego możemy wykorzystać ten sposób również jako naturalny odświeżacz powietrza do łazienki.

Co robić z wilgocią w łazience?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią wentylację powietrza. Jeśli w łazience mamy tylko wentylację grawitacyjną, to niezbędny jest nawiew powietrza z zewnątrz, aby wymusić jego cyrkulację. Dlatego okna po kąpieli warto uchylić albo zamontować w nich specjalne nawiewniki.

Jeśli w łazience nie ma okien nawiewniki zamontować można również w ścianie. Warto też w kratce wentylacyjnej zamontować wentylator, który pomaga w wyciąganiu wilgotnego powietrza na zewnątrz. W sklepach możemy również kupić specjalne pochłaniacze wilgoci do pomieszczeń z wymiennymi wkładami.

Podobne artykuły