Zobacz dlaczego wiele osób chowa w szafie woreczek ryżu

Porady Data publikacji: 25 kwietnia 2019

Ryż zazwyczaj trafia na nasz talerz jako dodatek do obiadu. Ma on jednak wiele innych ciekawych zastosowań. Być może znacie już wiele z nich. Na pewno słyszeliście o umieszczeniu zamoczonego telefonu w misce z ryżem. Wyciągnie on z niego wilgoć i tym samym może go uratować i sprawić, że nadal będzie sprawny. Dzisiaj poznacie jeszcze jeden ciekawy trik z ryżem, który polega na umieszczeniu woreczka ryżu w szafie. Jesteście ciekawi po co?

Woreczek ryżu w szafie

Być może na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się dziwny. Po co miałabyś umieszczać ryż w swojej szafie z ubraniami? Gdy jednak dowiesz się dlaczego warto to zrobić z pewnością zrobisz tak samo. Wszystko związane jest z jedną ciekawą właściwością ryżu, którą zasygnalizowaliśmy na samym początku tego artykułu.

Wiecie już, że ryż absorbuje wilgoć. Musi oczywiście być surowy, ugotowany ryż w naszej szafie po prostu by się zepsuł. Jeśli jednak włożymy woreczek surowego ryżu do naszej szafy możemy w ten sposób ochronić nasze ubrania.

Ryż dzięki temu, że pochłania wilgoć, wchłonie ją w naszej szafie. Dzięki temu ochronimy swoje ubrania przed jej destrukcyjnym działaniem. Wilgoć w szafie mogłaby zniszczyć nasze ubrania i spowodować, że nie tylko będą brzydko pachniały stęchlizną, ale może pojawić się na nich pleśń. W takich ubraniach na pewno nie chciałabyś chodzić.

Dlatego gdy będziesz w sklepie kup pudełko ryżu, a następnie znajdujące się w środku woreczki umieść w misce i włóż do swojej szafy z ubraniami. Ale to nie wszystko, swoje ubrania możesz ochronić jeszcze dodatkowo w inny sposób.

O ile ryż pochłonie wilgoć to nie ochroni nas przed molami, dla których nasze ubrania mogą być smacznym kąskiem. Oczywiście istnieją w sklepach produkty, które pomagają je odstraszyć. My zawsze jednak promujemy tańsze domowe sposoby. Na pewno masz w swojej kuchni liście laurowe, ziele angielskie lub goździki. Aromaty tych przypraw odstraszają mole, dlatego obok woreczka ryżu możesz umieścić kilka liści laurowych, a dzięki temu mole będą trzymały się od Twoich ubrań z daleka.

Podobne artykuły