Wanna w wannie — sposób na szybką renowację wanny bez remontu

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-09-10

Wanna w wannie to metoda, która pozwala na renowację wanny. Jest ona jednak bardzo sprytna, gdyż nie wymaga demontażu starej wanny. Nie zmusza więc nas do kosztownych remontów łazienki. Jesteście ciekawi, na czym to polega? Zapraszamy do lektury.

Metoda wanna w wannie — na czym polega?

Masz starą zniszczoną żeliwną lub metalową wannę, którą chcesz wymienić, ale boisz się kosztownego remontu łazienki? Możesz mieć nową wannę bez tego. Wystarczy wkleić nowy wkład do wanny. Właśnie na tym polega ta metoda.

Po wykonaniu pomiarów, firmy zajmujące się renowacją wanien w ten sposób wykonują specjalny wkład do wanny z akrylu — z niego produkuje się obecnie wanny. Wkładka ma zaledwie kilka mm grubości. Jest przyklejana do starej wanny za pomocą pianki. Nic więc nie stuka, a pomiędzy warstwy nie dostaje się woda.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Usługa przeprowadzana jest u klienta, dlatego nie ma potrzeby demontażu starej wanny i niszczenia jej obudowy. To dla wielu osób największy problem, który powstrzymuje przed wymianą wanny na nową, gdyż wiąże się to z długotrwałym i kosztownym remontem łazienki. Sam montaż wanny w wannie to ok. 2 godziny.

Po montażu wanny w wannie już kolejnego dnia można się kąpać i normalnie z niej korzystać. Jej zaletą jest to, że jest gładka i nie ma porów, dlatego łatwą ją utrzymać w czystości. Jednakże trzeba pamiętać, by chronić ją przed zarysowaniem. Dbamy o nią tak, jak w przypadku zwykłej akrylowej wanny.

Ile kosztuje wanna w wannie?

Koszt wykonania takiej usługi zależny jest od regionu i wielkości wanny. Jest to jednak kwota ok. 1200 zł za całą usługę.

Podobne artykuły