3 SKŁADNIKI i żegnajcie zaskórniki!

Uroda Data publikacji: 19 grudnia 2017 / Aktualizacja: 2024-05-19

Czarne kropki na twarzy, znane również jako zaskórniki, są problemem, z którym wiele osób chciałoby się uporać. Choć nie jest to proste zadanie, nasza domowa maseczka pomoże Ci zbliżyć się do upragnionego celu. Przekonaj się, jak łatwo można rozwiązać problem z zaskórnikami, wykorzystując składniki, które masz w domu.

Składniki

  • 2 łyżki pasty do zębów
  • 1 łyżka soli
  • 3 kostki lodu

Jak zrobić maseczkę?

To naprawdę bajecznie proste i zajmie Wam jedynie chwilę. Wymieszaj pastę do zębów z solą, aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

Jak przeprowadzić zabieg?

Nałóż przygotowaną mieszankę na twarz, delikatnie masując okrężnymi ruchami. Skup się przede wszystkim na obszarach najbardziej dotkniętych zaskórnikami, takich jak nos, czoło i broda. Sól działa jak peeling, pomagając usunąć martwe komórki skóry, podczas gdy pasta do zębów oczyszcza pory. Po 5-10 minutach zmyj maseczkę letnią wodą. Dokładnie osusz twarz ręcznikiem.

Pamiętaj o zamknięciu porów

Przyłóż kostki lodu owinięte w czysty materiał do twarzy. Trzymaj przez kilka minut, aby zmniejszyć pory i złagodzić podrażnienia.

Dzięki tej prostej kuracji możesz skutecznie pożegnać się z zaskórnikami. Regularne stosowanie maseczki pomoże utrzymać skórę w czystości, zmniejszając ilość zaskórników i poprawiając jej ogólny wygląd. Spróbuj tego domowego środka i ciesz się czystą, zdrową skórą!

Podobne artykuły