Przepis na domową maseczkę na cienie pod oczami

Uroda Data publikacji: 06 września 2018

Jak pozbyć się cieni pod oczami? Wypróbuj tę domową maseczkę, którą przygotujesz z kilku składników, które prawdopodobnie masz w swojej kuchni. Dzięki niej cienie pod oczami znikną, a Twoja twarz będzie wyglądać na pełną energii.

Cienie pod oczami

Cienie pod oczami postarzają twarz i sprawiają, że wygląda na zmęczoną i niewyspaną. Oczywiście i to może być powodem ich powstania, ale nie tylko. Czasami nazywa się je „oczami pandy” przez charakterystyczne czarne okręgi, które znajdują się wokół jej oczu. Są one efektem złej limfy. Oczy wtedy stają się podkrążone, a skóra pod nimi workowata. Jeśli problem jest częsty i nie wynika on z tego, że zarwałaś noc, to staraj się go nie lekceważyć. Mogą one bowiem być problemem wynikającym z różnych chorób. Nie popadaj też w panikę, równie dobrze powodem mogą być uwarunkowania genetyczne, starzenie się, tryb życia czy cienka skórka pod oczami i nieprawidłowe krążenie krwi w naczynkach pod nią.

Dzisiaj zajmiemy się problemem cieni pod oczami i wykorzystamy do tego maseczkę składającą się z naturalnych składników. Maseczka ta zadba o Twoją skórę, poprawi krążenie i odżywi ją. Pamiętaj też o tym by postarać się wyeliminować źródło problemu, na przykład zacznij więcej spać i jeść zdrowiej.

Składniki

  • 1 łyżka miodu
  • 1 łyżeczka soku wyciśniętego ze świeżego ogórka
  • 1 łyżeczka startego świeżego ziemniaka

Po połączeniu składników maseczkę nakładamy pod oczy i pozostawiamy na 20 minut. Po tym czasie możemy ją spłukać. Kurację możemy powtarzać codziennie, aż da to zadowalające efekty. Już po pierwszym razie poczujesz ulgę.

Sposób na worki pod oczami

Istnieje prosty domowy sposób na worki pod oczami. Możemy wykorzystać do tego sodę oczyszczoną. Wystarczy, że łyżeczkę sody oczyszczonej wymieszasz z niewielką ilością ciepłej wody. Powstała pastę nałóż pod oczy i zmyj po 10 minutach. Po kuracji użyj kremu nawilżającego bo soda oczyszczona silnie wysusza skórę. Kurację stosuj co dwa dni aż uzyskasz oczekiwane efekty.

Podobne artykuły