Jeśli wypadają Ci włosy, nie muszą być winne witaminy, to może być ta jedna rzecz!

Uroda Data publikacji: 01 października 2018

Dlaczego włosy wypadają w dużych ilościach? Najczęściej zrzuca się to na barki niedoboru witamin. Oczywiście każdego dnia gubimy pewną ilość włosów, ale gdy wzrasta ona do ponad 100 na dobę, to mówimy już o nadmiernym wypadaniu włosów, którego należy poszukać przyczyn i je zwalczyć. Oczywiście bardzo duży wpływ na to może mieć styl naszego życia. Jeśli żyjemy w stresie lub borykamy się z depresją, może to odbić się na kondycji naszych włosów. Najczęściej jednak nadmierne wypadanie włosów łączy się z brakami witamin z grupy B czy żelaza.

Jest jeszcze jeden powód, który dużo rzadziej bierzemy pod uwagę, a może on być przyczyną wypadania włosów w naszym przypadku. Mowa tutaj o problemach z hormonami. Hormony mają bardzo duży wpływ na stan naszych włosów. Dlatego w przypadku zaburzeń gospodarki hormonalnej mogą pojawić się problemy z wypadającymi włosami. Najczęściej spotyka to kobiety w takich sytuacjach jak:

 1. narodziny dziecka
 2. menopauza
 3. zespół policystycznych jajników
 4. problemy z tarczycą

Dlatego jeśli zauważysz, że włosy Ci wypadają, a dbasz o nie, nie żyjesz w stresie oraz odpowiednio się odżywiasz, to może to oznaczać, że przeżywasz okres wahania hormonów. Zaburzenia hormonalne mogą mieć różne objawy. Oto kilka z nich, na które warto zwrócić uwagę.

Objawy zaburzeń homronalnych

 1. Nagłe pojawienie się trądziku
 2. Zwiększona potliwość
 3. Nagłe zmiany wagi
 4. Wypadanie włosów
 5. Niekontrolowane napady głodu
 6. Zmęczenie
 7. Wahania nastroju
 8. Suchość pochwy
 9. Nieregularne miesiączkowanie
 10. Problemy z zasypianiem

Podobne artykuły