Zobacz dlaczego nie powinno się łączyć bananów z mlekiem

Zdrowie Data publikacji: 02 września 2018

Banan z mlekiem to bardzo popularne połączenie. Któż nie lubi koktajlu opartego właśnie na takich składnikach? Okazuje się jednak, że to połączenie składników nie jest zbyt fortunne dla naszego zdrowia i o tym właśnie dzisiaj chcielibyśmy Wam powiedzieć.

Połączenie banana z mlekiem niezdrowe?

Te dwa produkty połączone razem są bardzo popularne. Są to składniki szybkiego odżywczego koktajlu, który upodobali sobie fani aktywności fizycznej. Niestety dietetycy twierdzą, że słodkie owoce powinny być spożywane osobno. Pozostają w naszym organizmie dłużej i przez to spowalniają system trawienny. Zwłaszcza gdy spożywamy je z czymś, tutaj z mlekiem. To drugie zdecydowanie bardziej zdrowe jest gdy pijemy je osobno.

Co ciekawe to nie jedyne połączenie składników, które wydaje nam się czymś zupełnie naturalne, a w rzeczywistości może być złe dal naszej diety. Na przykład ziemniaki i mięso.

Skrobia zawarta w ziemniakach i białko z mięsa trawione są inaczej. Gdy oba produkty znajdą się razem w żołądku pojawią się zaburzenia trawienia takie jak zgaga, odbijanie się, gazy czy inne. Dlatego jako dodatek do mięs najlepiej sprawdzają się warzywa np. szparagi, brokuły, kalafior, fasolka szparagowa czy cukinia.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/7-popular-food-combinations-that-can-ruin-your-health-380660/?utm_source=fb_brightside&utm_medium=fb_organic&utm_campaign=fb_gr_brightside

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły