Zlewozmywak obok płyty grzewczej. Czy zlew może być zamontowany obok indukcji?

Kuchnia Data publikacji: 01 listopada 2018

Podczas urządzania kuchni pojawia się problem z montażem zlewozmywaka i płyty grzewczej. Jest wiele osób, które uważają, że jest to rozwiązanie najlepsze i najbardziej funkcjonalne, a są osoby, które mówią, że jest to połączenie niebezpieczne. Czas dowiedzieć się kto ma rację i jak należy urządzić kuchnie tak, by była ona miejscem bezpiecznym i wygodnym.

Zlewozmywak obok płyty grzewczej – bo jest to wygodne

Wiele osób uważa, że takie rozwiązanie, jest jednym z tych najwygodniejszych. Po ugotowaniu możemy w szybkim tempie umieścić brudne naczynia w zlewozmywaku. Pozwala nam to na pełną wygodę i jest rozwiązaniem, na które decyduje się wiele osób. A jednak, czy jest to rozwiązanie funkcjonalne dla każdego? Na to pytanie każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie sam. Dla niektórych umieszczenie zlewozmywaka obok płyty indukcyjnej jest najlepszym rozwiązaniem, bez którego nie wyobrażamy sobie urządzenia domu, a dla innych jest to nieporęczne i niewygodne rozwiązanie, które może przysporzyć nam tylko problemów. A skoro już jesteśmy przy problemach, to warto wiedzieć, że jest wiele osób, które uważają, że jest to rozwiązanie niebezpieczne. A dlaczego tak jest, zaraz to sobie wyjaśnimy.

Zlewozmywak obok płyty grzewczej – to połączenie nie jest bezpieczne

Są osoby, które będą nam mówić, że jest to połączenie, które jest niebezpiecznie i nie można umieszczać zlewozmywaka obok płyty grzewczej. Trzeba jednak zaznaczyć, że to, czy takie połączenie jest bezpieczne zależy od tego, czy w kuchni oba te sprzęty są dobrze zamontowane. Jeśli płyta grzewcza nie jest prawidłowo podłączona, to rzeczywiście takie ustawienie może nie być bezpieczne i może dojść do zwarcia, a to prowadzić może do wielu problemów z instalacją w domu. To jednak nie zdarza się często. Trzeba również wiedzieć, że wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie i nie kończy się to tragicznie. Tak więc jeśli tylko płyta grzewcza jest odpowiednio zamontowana, to nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, by umieścić ją obok zlewozmywaka.

Pamiętaj o swojej wygodzie i bezpieczeństwie

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie wiedzą, czy montowanie płyty grzewczej obok zlewozmywaka, jest rozwiązaniem bezpiecznym, jest zamontowanie między tymi urządzeniami blatu. Nie powinien być on duży, by nie oddalać zbytnio zlewozmywaka od płyty, ponieważ to mogłoby zmniejszyć funkcjonalność naszego pomieszczenia. A jednak blat powinien być na tyle duży, by móc uniknąć zwarcia, spowodowanego zalaniem płyty grzewczej.

Podobne artykuły