Lodówka i zamrażarka – czy warto zainwestować w taki duet?

Kuchnia Data publikacji: 27 lipca 2020

Lodówki znajdują się w kuchniach wszystkich Polaków. Trudno wyobrazić sobie dzisiaj bez nich życie. Jednak jeszcze nie dawno tak samo myślano o posiadaniu zamrażarki. Były one kiedyś tak samo ważnym elementem wyposażenia kuchni, jak dzisiaj lodówka.

Niektórzy z nas nadal dobrze pamiętają czasy, w których przygotowywano zapasy. Trudna dostępność niektórych produktów sprawiała, że mięso czy warzywa po prostu mrożono i trzymano w zamrażarce.

Dzisiaj osoby takie nazywamy prepersami, ale kiedyś mówiono na nie po prostu „babcia” albo „mama”. W dobie epidemii przekonałam się jednak, że ma to dużo więcej sensu niż nam się wydaje i nie jest to jedynie reliktem przeszłości.

Zamrażarka naprawdę się przydaje

Epidemia wymusiła na mnie zrobienie większych zapasów żywności. Trzy szuflady w zamrażalniku mojej lodówki od razu powiedziały mi, że nie mam co szykować się na zbyt długą kwarantanne. Szybko zabrakło w nich miejsca.

Pamiętam za to czasy, gdy na werandzie domu babci stała zamrażarka otwierana do góry, a w niej można było znaleźć owoce na zimę, warzywa czy mięso. Wtedy robienie zapasów było oczywiste i miało wymiar praktyczny. Dzisiaj dopiero niedawno mieliśmy okazję przekonać się o tym, że pewne zapasy warto mieć.

Ja jednak przekonałam się przy okazji o jeszcze jednej rzeczy – wygodzie, jaką daje posiadanie pewnego zapasu pożywienia w domu.

Wcześniej gdy planowałam obiad, zazwyczaj wiązało się to z wycieczką do sklepu po składniki. Teraz? Szybki przegląd zamrażarki + to co jest w spiżarce i obiad gotowy. Bez wychodzenia z domu i bez tracenia czasu na zakupy.

Czy warto mieć zamrażarkę skoro mamy lodówkę?

Wszystko zależy od tego, czy zamierzacie robić większe zapasy żywności. Ja przekonałam się, że warto bo jest to po prostu wygodne.

Dużo lepiej jest pojechać po jedne większe zakupy i uzupełnić to czego nam brakuje, niż co kilka dni robić listy zakupów i zastanawiać się co zrobić na obiad, a potem biegać z wózkiem po sklepie.

Doceniłam coś co nasze babcie wiedziały już dawno. Na nich wymusił to czas, w jakim żyły. Mi pokazała to epidemia koronawirusa.

Dlatego jeśli chcesz mieć zapasy, a zamrażalnik w lodówce CI nie wystarcza, to zainwestuj w zamrażarkę wolnostojące. Dzisiejsze zamrażarki to już nie te same urządzenia co kiedyś. Są energooszczędne i nowoczesne. Możemy kupić zarówno zamrażarkę skrzyniową, którą z pewnością pamiętacie z dzieciństwa, jak i szufladową, która przypomina po prostu lodówkę.

Podobne artykuły