Zima daje w kość Twoim dłoniom. Zobacz jak o nie zadbać!

Uroda Data publikacji: 13 stycznia 2019

Zima nie służy naszym dłoniom. Skóra wysycha i pęka. Dłonie zaczynają wyglądać nieatrakcyjnie. Dlatego zimą należy dbać o nie dużo bardziej. W tym czasie skóra dłoni wymaga stałej pielęgnacji, a jak to zrobić dzisiaj Wam podpowiemy.

Jak dbać o dłonie zimą

Wybierając krem, który będziesz używać zimą musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim powinien o spełniać pewne role. Z jednej strony musi chronić skórę przed działaniem zimnego powietrza, powinien też dobrze nawilżać skórę i ją regenerować. Dlatego bardzo dobrze sprawdzą się wszelkie kremy zawierające olej jojoba czy makadamia. Nie zapominajmy również o obecności witaminy E, która przywraca skórze elastyczność i ją odmładza. Do tego nawilżanie, a składnik, który to zapewnia to np. kwas hialuronowy.

Gdy udało Ci się już znaleźć odpowiedni krem zacznij go stosować nawet kilka razy dziennie. Jednak to nie wszystko co należy robić by dbać o swoje dłonie zimą. Oto kilka punktów, do których powinnaś się zastosować.

  1. Nigdy nie wychodź z mokrymi dłońmi na zewnątrz, dobrze je osusz po myciu.
  2. Warto nosić rękawiczki by chronić swoje dłonie przed działaniem warunków atmosferycznych.
  3. Stosuj delikatne mydło do mycia dłoni, wiele mydeł mocno wysusza skórę. Możesz stosować mydło z dodatkiem olejków nawilżających skórę.
  4. Myj dłonie letnią wodą, nie stosuj do tego gorącej.
  5. Gdy sprzątasz zakładaj rękawiczki aby chronić swoje dłonie przed chemią gospodarczą.
  6. Raz w tygodniu staraj się robić peeling dla dłoni.

Podobne artykuły