Paznokcie marmurkowe – jak je zrobić paznokcie marmurki KROK PO KROKU

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-11-28

Podobają Ci się marmurkowe paznokcie i chciałabyś je zrobić? Nie jest to wcale tak trudne, jakby mogło się wydawać. Efekt marmuru na paznokciach jest bardzo gustowny. Świetnie sprawdzą się na co dzień, ale również na wszelkie ważne okazje.

Paznokcie marmurki możesz tworzyć z dowolnych kolorów. Dobrze sprawdzą się do tego lakiery hybrydowe. Potrzebujesz koloru bazowego np. białego, a następnie ciemniejszego koloru d stworzenia struktury marmurka na paznokciu.

Oczywiście wszystko zależy od Ciebie. Możesz zrobić czarny podkład z białymi nićmi marmuru. Wtedy również będą bardzo gustowne. Może to być też czerwony podkład i złote nitki, które będą pasowały idealnie na święta. Pomysłów jest tak wiele jak osób. Ja osobiście wyszukuję w Google zdjęcia prawdziwego marmuru i się nim po prostu inspiruję na różne połączenia kolorów. Poniżej załączam Wam parę takich zdjęć, którymi możecie się zainspirować.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jak zrobić paznokcie marmurkowe?

Zaczynamy od opiłowania paznokci do kształtu, który chcemy uzyskać. Następnie oczyszczamy paznokcie, gdyż zbierze się na nich pyłek podczas piłowania. Przemywamy je cleanerem. To również dobra okazja, by zadbać o skórki.

Zaczynamy od bazy, którą następnie utwardzamy w lampie UV. Następnie nakładamy warstwę koloru, który będzie podkładem. Utwardzamy go w lampie UV.

Teraz nakładamy top, a gdy jest jeszcze mokry pędzelkiem o bardzo cienkiej końcówce rysujemy na nim linie. Teraz pędzelek maczamy w alkoholu. Następnie przejeżdżamy nim po wcześniej narysowanych liniach. Bardzo fajnie się rozmyją i stworzą siatkę nici, jak na prawdziwym granicie. Utwardzamy nasz marmurek, a na koniec nanosimy jeszcze jedną warstwę topu, którą utwardzamy. Marmurkowe paznokcie są gotowe :)

Podobne artykuły