22 lipca 2019

Te rośliny uprawiane w domu pomagają redukować stres

Masz stresujące życie? Dom powinien być miejscem, w którym możesz się odprężyć i zrzucić z bark wszelkie zmartwienia. Nie zawsze jednak to się udaje, ale są rośliny, które mogą Ci w tym pomóc. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka roślin, które pomagają redukować stres.

1. Lawenda

Jej aromat unoszący się w powietrzu pomaga ukoić nerwy. Olejek z niej jest powszechnie stosowany w leczeniu lęków i depresji. Możesz ją posadzić w lodówce i rozmieścić w salonie w taki sposób, aby wszędzie unosił się jej aromat.

2. Jaśmin

Jaśmin można uprawiać w doniczce. Jego zapach jest naprawdę intensywny i piękny, a do tego łagodzi nerwy. Musisz jednak pamiętać, że lubi temperaturę wynoszącą od 20 do 24 stopni Celsjusza. Zimą trzeba przełożyć go w chłodniejsze miejsce, ale nie z zerową temperaturą. Wtedy zapada w sen. Lubi też słoneczne miejsca, ale nie narażone na ostre południowe słońce.

3. Mięta pieprzowa

Mięta pieprzowa pomaga łagodzić nerwy. Wszystko dzięki mentolowemu aromatowi. Dodatkowo możesz zrywać jej listki i robić sobie świeży napar, którym podczas picia będziesz się inhalować. To pomoże Ci uspokoić nerwy.

Ogród to nie tylko rośliny. W redukcji stresu pomoże Ci również dobrze urządzony ogród, w którym przyjemnie możesz spędzić czas. Najlepiej aby były to drewniane meble ogrodowe, które nawiązują do natury.