Zbiorniki gazowe jako rozwiązanie dla deweloperów

Mój dom Data publikacji: 25 kwietnia 2024

Gaz płynny jest uniwersalnym paliwem, wyróżniającym się bardzo dużą wydajnością, co sprawia, że wiele firm decyduje się na takie rozwiązanie, aby zwiększyć efektywność energetyczną przedsiębiorstwa. Coraz częściej na zbiorniki gazowe decydują się także deweloperzy, którzy z takich opcji mogą korzystać jeszcze na etapie budowy nowych inwestycji.

Zasilanie gazem płynnym w nowych budynkach

Zbiorniki gazowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do gazu ziemnego, co stanowi korzystną opcję dla deweloperów, którzy chcą zapewnić wydajność energetyczną w nowych obiektach. Nowoczesne osiedla często powstają w miejscach, w których dopiero planuje się doprowadzenie sieci gazowej, a czasem nawet tam, gdzie nie ma jeszcze takich planów. Dzięki wykorzystaniu zbiorników gazowych można zbudować własną sieć cieplną, która ogrzeje budynki i wodę.

Gaz w zbiornikach bardzo często wykorzystywany jest także jeszcze na etapie budowy. Podczas stawiania budynków paliwo gazowe może być wykorzystane do ogrzewania wody oraz zasilania niektórych maszyn. Dla deweloperów zbiorniki gazowe to super alternatywa, zwłaszcza jeżeli skorzystają z oferty Amerigas.

Zbiorniki gazowe dla deweloperów – korzystne opcje zasilania gazowego

Zbiorniki gazowe w sieci osiedlowej mogą być wykorzystanie na kilka sposobów:

  • opcja nr 1: w celu stworzenia indywidualnej sieci gazowej, w której ze zbiorników zasilane są wszystkie budynki na osiedlu posiadające oddzielny licznik gazu;
  • opcja nr 2: indywidualne liczniki gazowe, zasilające 1 lub więcej budynków;
  • opcja nr 3: zainstalowanie zbiorników lpg i podłączenie ich do istniejącej sieci gazowej, na czas oczekiwania na podłączenie do gazu ziemnego.

Zbiorniki gazowe wyróżniają się szerokimi możliwościami zastosowania, dlatego są chętnie wybierane przez deweloperów oraz przedsiębiorców z innych branży. Korzystanie ze zbiornika to świetna opcja na uzyskanie efektywnego ogrzewania, gdy nie ma dostępu do sieci gazowej.

Podobne artykuły