Rusztowania w Twoim domu – korzyści i zastosowania

Mój dom Data publikacji: 14 lipca 2023

Rusztowania kojarzą się głównie z profesjonalnymi pracami budowlanymi i remontowymi. Jest to skojarzenie jak najbardziej trafne, ale rusztowania znajdują również szereg zastosowań w domu i ogrodzie. Niewielkie konstrukcje tego rodzaju są nader wygodnym narzędziem do użytkowania na co dzień.

Rusztowania budowlane są konstrukcjami, jakie umożliwiają wykonywanie pracy na wysokości, która wynosić może od dwóch do nawet kilkudziesięciu metrów ponad podłożem lub poza zasięgiem rąk stojącego na nim człowieka. Najczęściej wykorzystują je profesjonaliści z branży budowlano-remontowej, ale rusztowania, zwłaszcza mniejsze ich rodzaje, mogą mieć też wiele innych zastosowań w domu i ogrodzie. Świetnie sprawdzają się podczas mycia okien, malowania ścian, konserwacja elewacji oraz wykonywania im podobnych zadań – w sytuacji, kiedy drabina okazuje się zbyt niska, byśmy mogli wspiąć się na odpowiednią wysokość. Nic dziwnego, że coraz większą popularność zyskują rusztowania domowe.

Rusztowania domowe – zastosowania

Do wykonania większości domowych prac na wysokości – takich jak wymiana żarówki w żyrandolu czy zdjęcie pudeł z górnych półek w garderobie lub szafie – zwykle w zupełności wystarcza drabina, zwłaszcza, że korzystanie z niej jest bardzo wygodne. Bywa jednak, że wykonanie danej czynności wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, a oprócz dużej wysokości roboczej potrzebna jest również przestrzeń do rozlokowania całego niezbędnego sprzętu i ułatwiająca przemieszczanie. W takich sytuacjach doskonałą alternatywą dla drabin stają się domowe rusztowania aluminiowe. Są one bardzo wygodne i świetnie sprawdzają się w przypadku długotrwałych prac na dużej wysokości. W takiej roli z powodzeniem zastosować można chociażby praktyczne rusztowania jezdne, które w domu przyda się do takich prac, jak na przykład: czyszczenie systemów rynnowych, mycie okien czy samodzielne mycie dachu.

Rusztowanie domowe – praktyczność i wygoda

Domowe rusztowania jezdne to nowoczesne konstrukcje wykonane z wysokiej jakości aluminium. Dzięki systemowej budowie ich montaż i demontaż przebiegają naprawdę sprawnie, również dzięki wygodnym rolkom jezdnym z hamulcem, które pozwalają na zmianę położenia rusztowania w miarę postępu w pracach.

Przewaga rusztowań domowych nad drabinami przejawia się w tym, że zostały one wyposażone w szerokie platformy, które pomieszczą nie tylko użytkownika, ale też wszystkie niezbędne narzędzia oraz materiały. Rusztowania okazują się więc nader wygodne podczas wykonywania długotrwałych prac, w czasie których balansowanie na drabinie byłoby nie tylko niekomfortowe, ale potencjalnie wręcz niebezpieczne. Nad bezpieczeństwem pracy na rusztowaniach jezdnych czuwa system poręczy wyprzedzających GuardMatic, zapewniający łatwy i bezpieczny montaż. Rusztowania o większej wysokości roboczej dodatkowo wyposażone są w wytrzymałe stalowe stabilizatory. Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom można cieszyć się wygodą, stabilnością i bezpieczeństwem podczas wykonywania wszelkich domowych prac na wysokości.

Drabiny aluminowe

Nie w każdej sytuacji rusztowanie jest potrzebne. W wykonaniu większości prac domowych na wysokości wystarczająco pomocne okazują się drabiny aluminiowe.

Podobne artykuły