Zbierasz nakrętki dla potrzebujących? Zobacz dlaczego akurat nakrętki i co się z nimi później dzieje.

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-06-08

Zbieracie nakrętki dla potrzebujących? To bardzo fajna akcja, o której więcej możecie przeczytać na zakretki.info. Również w domu je zbieramy, dzieci także bardzo fajnie się w to angażują i odkładają nakrętki po wypiciu napoju do odpowiedniego woreczka.

Dlaczego nakrętki?

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego akurat nakrętki i co się z nimi później dzieje? Wszystko rozbija się o pieniądze. Aby pomagać trzeba je mieć, ale nie jest łatwo dostać je od sponsorów. Dlatego twórcy akcji wpadli na pomysł zbierania surowca wtórnego, który później można sprzedać, ale jednocześnie powinien mieć on wyższa wartość. Z dużej listy rzeczy, które zbierać można padło na nakrętki. Są małe, bezpieczne i łatwe w transporcie. Każdy z nas pije również wodę i różne napoje, dlatego wszyscy jesteśmy w stanie pewną ilość nakrętek odłożyć. Gdy więcej osób tak robi robi się już efekt skali. Wystarczy aby nakrętka była plastikowa, nie ważne czy od mleka czy od wody.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Co się z nimi później dzieje?

Nakrętki trafiają do osób, które odpowiadają za dane regiony. Jeśli chcesz pomóc sama możesz się zgłosić i zostać takim koordynatorem. Będziesz również dostawać informacje od osób, którym w Twoim regionie trzeba pomóc, masz czynny udział w pomaganiu!

Nakrętki te są potem magazynowane, a potem transportowane gdy zbierze się ich większa ilość do firmy recyklingowej. Firma odbiera towar i za niego płaci. A pieniądze te przekazywane są dalej na pomoc.

Dzięki temu chore dzieci są w stanie szybciej uzyskać pomoc. Fundacja ta wspiera np. zakup sprzętu medycznego dla dzieci. Dzięki czemu okres oczekiwania znacznie się skraca.

Gdzie przekazywać nakrętki?

W wielu szkołach i przedszkolach funkcjonują osoby, które są odpowiedzialne za zbiórkę nakrętek. Często dzieci same są zachęcane do tego by wspomóc akcję i wciągnąć w to rodziców. Jeśli jednak nie macie kontaktu z nikim takim i chcecie zacząć zbierać nakrętki to listę punktów zbiórki znajdziecie tutaj.

Masz firmę?

Zacznij zbierać nakrętki. Postaw specjalne pudełko i poproś pracowników aby zamiast je wyrzucać do kosza wspierali przyrodę i potrzebujących wrzucając ją do pudełka. Ta forma pomocy nic nas nie kosztuje, nie zabiera nam wiele czasu. Warto więc się zaangażować!

Podobne artykuły