Zawsze wyrzucasz zatyczkę od oleju? Nie rób tego. Pełni ona ważną funkcję!

Kategoria: Kuchnia
Data publikacji: 2021-02-13

Gdy otworzymy butelkę z olejem wewnątrz znajduje się plastikowa zatyczka, którą wyrywamy i wyrzucamy do śmieci. Mało kto jednak wie, że nie należy jej wyrzucać bo pełni ona ważną funkcję i jeszcze będzie nam pomocna.

Funkcja zatyczki od oleju

Każda butelka z olejem posiada zatyczkę pod nakrętką. Zazwyczaj wyrzucamy ją po odkręceniu butelki sądząc, że pełni ona jedynie rolę zabezpieczającą przed wypłynięciem oleju podczas przypadkowego otwarcia butelki. Mogłoby stać się tak choćby podczas pakowania zakupów, a wtedy cały bagażnik naszego samochodu pokryłby się trudnym do usunięcia i tłustym olejem.

Jednak jej rola nie kończy się tylko na tym. Po odkręceniu zakrętki i zdjęciu zatyczki nie wyrzucaj jej do śmieci. Odwróć ją do góry nogami, a następnie ponownie włóż w otwór.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Zatyczkę od oleju ponownie umieść w otworze

Powód, dla którego warto to zrobić jest bardzo prosty. Dzięki temu olej nie będzie pryskał podczas wylewania go na patelnię. Łatwiej będzie nam również dozować jego mniejsze ilości, a nie zawsze do smażenia potrzebujemy go naprawdę dużo.

Olej nie poleje się dużym strumieniem nawet gdy mocniej przechylimy butelkę. Zatyczka pełni doskonale rolę dozownika sprawiając, że możemy zaaplikować podczas gotowania jedynie tyle oleju ile potrzebujemy bez obawy, że naleje nam się go zbyt dużo.

Wypróbujcie ten trik w swojej kuchni następnym razem gdy będziecie gotować i otworzycie świeżą butelkę oleju.

Podobne artykuły