Zastosowania wody po ogórkach. Nie wylewaj jej!

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-08-17

Gdy robisz domowe ogórki w zalewie lub po prostu je kupujesz to zazwyczaj zalewę wylewasz do zlewu. Warto jednak ją zostawić bo woda z pikli ma wiele ciekawych zastosowań.

1. Zwalczanie chwastów

Woda z pikli zawiera sól i ocet, czyli dwie rzeczy, których chwasty nienawidzą. Podlewaj je tą wodą, a szybko uschną i już w tym miejscu przez dłuższy czas nie urosną.

Zaobserwuj nas na Facebooku

2. Wykorzystaj ją ponownie

Solanka jest przecież nadal dobra, po co ją wylewać skoro możemy wykorzystaj ją ponownie. Pokrój ogórki, paprykę czy cokolwiek chcesz i zalej solanką na kilka dni. Marynata gotowa.

3. Zakwaszony żołądek

Z nadkwasotą można walczyć wodą z marynowanych oliwek. Naprawdę trudno o łatwiejszy sposób. Do tego skutecznie pomaga walczyć z pasożytami.

4. Skurcze mięśni

Skurcze mięśni powodują braki sodu, potasu czy magnezu i chlorku wapnia. To wszystko znajdziesz w wodzie z marynowanych warzyw, najczęściej oliwek. Woda po ogórkach też powinna się nadać. Wystarczy jej trochę wypić przed snem.

5. Sposób na poparzenia słoneczne

Chcesz dać ulgę poparzonej skórze przez promienie słoneczne? Nawilż gazik marynatą z ogórków i przetrzyj skórę. Szybko poczujesz ulgę.

6. Marynata do mięś

Chcesz szybko zrobić marynatę do mięsa, dzięki któremu idealnie skruszeje? Zalej je zalewą z ogórków. Działa naprawdę szybko i wzbogaca smak mięsa.

7. Utrata wagi

Octowa woda pomaga przyśpieszyć metalizm. Sama też ma mało kalorii o ile nie ma dodatku cukru. Te domowe na pewno będą dobre, a co do sklepowych musisz to sprawdzić na opakowaniu. Dobre zalewy nie powinny go posiadać. Wtedy możemy ją pić aby przyśpieszyć efekty odchudzania.

8. Ból gardła

Jeśli masz problem z bolącym gardłem przepłucz gardło zalewą z ogórków. Zobaczysz jak dobrze to działa.

9. Czyszczenie miedzi

Woda z ogórków świetnie nadaje się jako środek czyszczący do miedzi, którzy przywraca jej dawny wygląd.

Źródło artykułu: http://tiphero.com/pickle-juice-benefits/

Podobne artykuły