Jak przedłużyć ważność Profilu Zaufanego?

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-01-27

Kończy się ważność Twojego profilu zaufanego? Możesz ją bardzo łatwo przedłużyć o trzy lata. Nie musisz w tym celu nawet wychodzić z domu. Całą operację możesz wykonać wchodząc na stronę profilu zaufanego i logując się do niego. Następnie wystarczy wykonać kilka kroków, które poznasz poniżej.

Przedłużenie ważności profilu zaufanego – KROK 1

Najpierw zaloguj się do swojego profilu zaufanego. W tym celu przejdź na stronę https://pz.gov.pl/ i kliknij „Zaloguj się”. Skorzystaj z loginu lub hasła, albo zaloguj się przez bank lub innego dostawcę.

Przedłużenie ważności profilu zaufanego – KROK 2

Po zalogowaniu się uzyskasz dostęp do swojego profilu zaufanego. Teraz musisz przejść do zakładki „Szczegóły profilu”.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Przedłużenie ważności profilu zaufanego – KROK 3

W zakładce szczegóły profilu jest dostępnych kilka opcji zarządzania profilem zaufanym. Kliknij „Przedłuż ważność lub zmień dane„.

Przedłużenie ważności profilu zaufanego – KROK 4

Kliknij dalej i potwierdź swój adres e-mail oraz telefon. Muszą być poprawne. W następnym kroku przyjdzie kod na Twój adres e-mail, który będzie trzeba podać na stronie. Potem jeszcze jeden kod przyjdzie przez SMS. Jego również należy podać na stronie. Po wpisaniu poprawnych kodów Profil Zaufany zostanie przedłużony o trzy lata.

Na stronie zobaczysz komunikat potwierdzający przedłużenie profilu zaufanego, a dodatkowo otrzymasz odpowiednią wiadomość e-mail.

Podobne artykuły