Zastosowania płynu do mycia naczyń jakich nie znałaś

Porady Data publikacji: 30 czerwca 2018

Dzisiaj przedstawimy Wam ciekawe zastosowania płynu do mycia naczyń. Można go wykorzystać na wiele sposobów i na pewno nie raz, któryś z nich okaże się Wam przydatny. Dlatego zapiszcie ten link i wykorzystajcie w odpowiednim momencie. Podzielcie się również nim ze znajomymi na Facebooku jeśli artykuł wydał się Wam ciekawy.

Usuwanie tłustych plam na ubraniach

Masz tłustą plamę na ulubionej bluzce? Płyn do mycia naczyń bardzo dobrze sobie z nimi radzi. Nanieść kroplę na plamę i poczekaj chwilę, a następnie potrzyj materiał o materiał. Teraz możesz wrzucić bluzkę do prania i po wszystkim nie będzie plamy. Wykorzystaj ten sposób jak najszybciej po zaplamieniu ubrania, im szybciej tym większe szanse na uratowanie ubrania.

Usuwanie tapety ze ściany

Usuwanie tapety ze ściany wcale nie jest trudne ani pracochłonne. Wystarczy tylko znać dobry sposób. Do ciepłej wody dodaj płynu do mycia naczyń, a następnie spryskaj nim ścianę, albo pomaluj ławkowcem. Zazwyczaj jeden raz nie wystarczy. Daj się tapecie napić i ponów czynność 2-3 razy. Włożona praca zaprocentuje później. Zerwanie tapety będzie dużo szybsze i łatwiejsze.

Usuwanie plam po kredkach świecowych

Kredki świecowe zostawiają trudne do usunięcia plamy, z którymi jednak dobrze radzi sobie płyn do mycia naczyń. Wystarczy nawilżyć gąbkę, nałożyć na nią niewielką ilość płynu do mycia naczyń i wyczyścić plamę.

Płyn do mycia naczyń na chwasty

Masz dość chwastów? Stwórz prosty domowy środek je usuwający. Na szklankę wody dodaj 20ml spirytusu i nakrętkę płynu do mycia naczyń. Wymieszaj i przelej do butelki z atomizerem. Następnie gdy będzie piękny słoneczny dzień spryskaj chwasty np. pomiędzy fugami na chodniku i daj zadziałać miksturze. Czasami proces trzeba powtórzyć, pamiętajcie tylko, że musi być silne słońce tak samo jak w przypadku Roundupa.

Duże bańki z płynu do mycia naczyń

Z płynu do mycia naczyń zrobisz płyn do baniek mydlanych, który da rozrywkę dzieciom. Wystarczy wymieszać ze sobą 1l wody demineralizowanej, 200ml płynu do mycia naczyń i dwie łyżki gliceryny, którą kupicie w każdej aptece.

Uniwersalny płyn do sprzątania

Skończył Ci się płyn do sprzątania czy np. płyn do mycia podłóg? Zrobisz uniwersalny środek czyszczący rozcieńczając płyn do mycia naczyń w wodzie. Na wiadro wody wystarczą 2-3 łyżki płynu do mycia naczyń. W ten sposób umyjesz podłogę nawet gdy płyn do podłogi akurat Ci się skończył.

Podobne artykuły