Jak zrobić gigantyczne bańki mydlane

Szukasz pomysłu na fajną zabawę dla dzieci? Każde dziecko lubi bańki mydlane. Dzisiaj przedstawimy Wam przepis na płyn do baniek mydlanych dużych rozmiarów. Możecie go wykorzystać jako zabawę lub atrakcje na różne okazje. Oprócz przepisu na sam płyn będą nam potrzebne też dwa kijki i dwa sznurowadła.

Przygotowanie kijków do dużych baniek

Na końcu kijków zawiązujemy sznurowadła. W środku musi stworzyć się pętla. Im będzie większa tym większe bańki będą powstawały. Można ją zrobić na różne sposoby, może być tylko jedna lub nawet kilka, albo każda w innym rozmiarze. Wypróbujcie różne kombinacje i wybierzcie te, które robią najfajniejsze bańki.

Robienie baniek jest bardzo proste. Do tacki nalej płynu, na który przepis poznasz poniżej. Dokładnie wymocz sznurowadła w płynie, podnieś je i rozszerz ręce. Następnie obróć się aby nabrać pędu, powietrze wypchnie gigantyczne bańki ze sznurowadeł.

Przepis na płyn do dużych baniek

Skoro już wiesz jak przygotować kijki do dużych baniek to czas na przepis. Ten przepis jest sprawdzony podczas wielu domowych imprez. Myślę, że Was nie zawiedzie, ale być może znacie lepszy. Jeśli okaże się tak proszę Was o podesłanie go w wiadomości na naszym Fanpagu. Na pewno go wtedy wypróbuję :)

Składniki

  • 1l wody demineralizowanej
  • 200 ml płynu do mycia naczyń
  • 2 łyżki gliceryny

Zastanawiacie się jaki będzie koszt takiego płynu? I 1 wody demineralizowanej można kupić za 2 zł, do tego płyn do mycia naczyń, którego używam kosztuje 7 zł za litr, ale zużywamy jedynie 200ml czyli 1,4 zł. Do tego dochodzi nam gliceryna, która kosztuje 2 zł. Cały litr płynu kosztuje nas zatem 5,4 zł. Nie jest to drogo, ale też porównywalnie z tym co można kupić w sklepie. Pamiętaj aby wymieszać składniki na dzień przed imprezą. Lepiej aby płyn trochę poleżał. Bańki będą lepsze.

Skomentuj

Jak zrobić gigantyczne bańki mydlane