Zastosowania folii spożywczej, które ułatwią Ci życie

Porady Data publikacji: 11 października 2021 / Aktualizacja: 2021-10-25

Folia spożywcza jest bardzo przydatna w kuchni. Dlatego zwykle mamy jej zapas, dzięki czemu możemy z łatwością przechowywać różnego rodzaju produkty. Ma ona jednak dużo więcej praktycznych zastosowań, o których chcielibyśmy powiedzieć Wam w tym artykule. Potrafią ułatwić życie!

Czyste kuwety malarskie

Chcesz zaoszczędzić pieniądze podczas remontu? Korytko do malowania należy regularnie wymieniać, zwłaszcza przy zmianie koloru farby, którą malujemy. Resztki zaschniętej farby mogą też oderwać się od plastikowej powierzchni i nawinąć na wałek. Następnie wraz z farbą przeniesione zostaną na ścianę i stworzą po zaschnięciu rzucające się w oczy nierówności.

Oczywiście można kupić dodatkowe wkładki do kuwety malarskiej, ale to kolejny wydatek. Dlatego dużo lepiej zastosować zwykła folię spożywczą, którą mamy w kuchni. Owiń nią kuwetę do malowania, a na koniec zerwij folię i wyrzuć. Kuweta. jest jak nowa i od razu bez czyszczenia jej możemy przejść do malowania innego pomieszczenia na inny kolor.

Wałek do malowania

Skoro jesteśmy przy malowaniu, to warto od razu poznać drugi sposób, który pozwoli nam oszczędzić pieniądze na wałkach malarskich. Wszyscy dobrze wiemy, że zaschnięty wałek nadaje się już jedynie do wyrzucenia. Nie zawsze jednak mamy czas na to, by całe pomieszczenie pomalować w ciągu jednego dnia.

Wystarczy, że zawiniecie wałek w folię spożywczą. Dzięki brakowi dostępu powietrza farba na wałku nie zaschnie, a następnego dnia wystarczy odwinąć wałek i dalej można kontynuować malowanie tym samym wałkiem i tą samą farbą.

Przeczytaj również: Farby ceramiczne – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Przechowywanie lodów pudełkowych

Czy zauważyliście kryształki lodu, które pojawiają się na powierzchni lodów pudełkowych przechowywanych w zamrażalniku? Jest sposób na to, by im zapobiec. Wystarczy, że przed włożeniem pudełka do zamrażalnika owinąć je folią spożywczą.

Zadbaj o czystość w lodówce

Nie raz z pewnością zdążyło Wam się, że coś rozlało się w lodówce. Musimy wtedy opróżnić półkę i ją umyć. Wymaga to czasu, a żywność wtedy znajduje się poza lodówką. Możemy jednak owinąć wcześniej wszystkie półki folią, a w razie wypadku wymienić folię na nową. Dzięki temu zachowanie czystości będzie łatwiejsze.

Szybsze porządki w kuchni

Być może pamiętacie, jak nasze babcie na górze szafek kuchennych układały stare gazety. Osiadał na nich kurz i tłuszcz, a potem wystarczyło podczas sprzątania wymienić je na nowe. Szafki nadal były czyste. Co prawda, dzisiaj mało kto czysta już gazety, ale tak samo możemy wykorzystać folię spożywczą. Dlatego jeśli chcesz ułatwić sobie sprzątanie, nałóż ją na górę szafek w kuchni oraz lodówkę. Podczas sprzątania wystarczy ją zerwać i zamienić na nową.

Owiń nią telefon podczas gotowania

Gotujesz z przepisów z Internetu? Pewnie nie raz zdarzyło Ci się wybrudzić telefon, a nawet może go zalać. Podczas gotowania wystarczy owinąć go folią spożywczą. Dotyk nadal będzie działał, a ty możesz używać telefonu brudnymi rękoma bez obawy, że coś mu się stanie. Po wszystkim odwiń telefon, wyrzuć folię i gotowe.

Czysty wałek do ciasta

Mycie wałka do ciasta nie należy do najprzyjemniejszych czynności, ale możemy temu zapobiec. Wystarczy, że przed użyciem wałka nawiniesz na niego folię spożywczą. Teraz możesz z niego skorzystać bez brudzenia go, bo po rozwałkowaniu ciasta wystarczy zdjąć i wyrzucić folię, a wałek schować do szuflady.

Zabezpiecz napoje przed owadami i rozlaniem

Słodkie napoje ściągają na siebie kłopoty. Z jednej strony dziecko może napój rozlać i zabrudzić ubranie lub meble. Z drugiej strony do słodkich napojów legną różnego rodzaju owady. Dlatego kubeczek możesz przykryć folią spożywczą, a w środku zrobić dziurkę na rurkę. W ten sposób chronisz go przed wylaniem, ale również przed owadami, które mogłyby do niego wpaść. Ten trik sprawdza się szczególnie na dworze.

Podobne artykuły