Jak znaleźć dobrą restaurację w miejscu, gdzie wypoczywamy na wakacjach?

Porady Data publikacji: 07 sierpnia 2022

Nie wszystkie restauracje w miastach wypoczynkowych stawiają na jakość. Stały dopływ nowych klientów sprawia, że nie muszą oni, aż tak wiele uwagi przykładać do ich zadowolenia. Przecież zaraz przyjedzie kolejny turnus i kolejni wczasowicze, którzy zajdą do restauracji, bo ma dobrą lokalizację blisko plaży.

Jeśli więc szukamy wartego uwagi miejsca, to musimy poświęcić chwilę czasu na znalezienie odpowiedniej restauracji. Na szczęście są miejsca w sieci, które znacząco nam to ułatwiają. Jednym z takich portali jest Tripadvisor, który zbiera opinie o hotelach, pensjonatach, restauracjach, czy innych firmach związanych z podróżami.

Jak znaleźć dobrą restaurację w Tripadvisor

Wystarczy, że wejdziemy na stronę główną tripadvisor.com, a następnie wybierzemy „Restaurants”.

Następnie możemy podać miejsce, w którym szukamy restauracji lub skorzystać z naszej bieżącej lokalizacji pobranej z GPS (w tym celu klikamy „Nerby”). Jeśli sami chcemy podać miejscowość, wystarczy ją wpisać i wybrać z listy szukane miasto.

Teraz zobaczymy listę restauracji w danym mieście. Każda z nich może mieć 5 zielonych kółeczek, co oznacza, że ma najlepsze oceny. Im mniej wypełnionych n zielono kółeczek, tym mniej pozytywnych ocen. Obok nich znajdziemy też liczbę głosów oddanych przez oceniających. Wchodząc w daną restaurację możemy przeczytać dokładne recenzje gości tego miejsca.

Co przydatne, to to, że możemy posortować oceny i przejrzeć np. tylko negatywne opinie. Wtedy możemy dowiedzieć się, co szczególnie oceniającym w danym miejscu nie spodobało się i sprawdzić, czy dla nas to również może być problemem. Dlatego oprócz pozytywnych ocen warto również zerkać na te negatywne.

Ogólnie serwis Tripadvisor posiada szereg opcji sortowania wyników wyszukiwania, dzięki czemu łatwiej możemy znaleźć miejsce odpowiadające naszym potrzebom. Możemy przykładowo dzięki filtrom znaleźć konkretne miejsca, które serwisują śniadania, mają dostępny dowód oraz posiadają menu dla dzieci.

Możesz też skorzystać z Google

Mapy Google również posiadają opcję oceniania różnych miejsc. Wystarczy, że wejdziemy na mapy, wpiszemy miasto i zaznaczymy „Restauracje”.

Teraz zobaczymy listę restauracji oraz oceny, jakie posiadają. Możemy wejść w daną restaurację i przeczytać jej recenzje.

Również mamy możliwość sortowania opinii. Jednak mamy dużo mniejsze możliwości sortowania listy wyników, które są bardziej rozbudowane na stronie Tripadvisor. Mimo to, i tak dzięki tej funkcji możemy znaleźć dobrą restaurację.

Podobne artykuły