Nie lubisz czyścić mikrofalówki? Ten trik to odmieni

Porady Data publikacji: 21 lutego 2023

Czyszczenie kuchenki mikrofalowej potrafi być uciążliwe. Zwłaszcza, gdy nie robimy tego regularnie. Zaschnięty tłuszcz jest trudny do usunięcia. Istnieje jednak sposób, który może nam to ułatwić. Przedstawimy Wam go w tym artykule.

Wykorzystajcie go, ale pamiętajcie o tym, że kuchenkę najlepiej jest czyścić regularnie. Nie tylko jest to wtedy łatwiejsze, ale też warto to robić z innego powodu. Przygotowujemy w niej nasze jedzenie, a więc powinna być ona zawsze czysta.

Sposób na wyczyszczenie mikrofalówki

Ocet jest produktem wykorzystywanym podczas gotowania do zakwaszania potraw. Coraz częściej jednak wykorzystujemy go w innym celu. Jest naturalnym środkiem czyszczącym. Za jego pomocą z łatwością pozbędziemy się kamienia w czajniku. Wyczyścimy trudne do usunięcia osady w kuchni oraz łazience. Sprawimy, że pranie będzie miękkie. Wyczyścimy zmywarkę oral pralkę. Paleta zastosować octu jest ogromna. Dlaczego więc nie wykorzystać go do czyszczenia kuchenki mikrofalowej? W tym przypadku sprawdzi się również doskonale.

Czyszczenie kuchenki mikrofalowej za pomocą octu

Jest to bardzo proste. Wystarczy, że do miseczki wlejemy octu, a następnie umieścimy ją wewnątrz mikrofalówki. Włącz ją na najwyższą moc na kilka minut. Parujący ocet zmiękczy nawet najbardziej zaschnięty tłuszcz.

Gdy kuchenka mikrofalowa przestanie pracować, wystarczy ją otworzyć. Wyjąć miseczkę, a następnie wnętrze przetrzeć papierowymi ręcznikami. Na koniec przetrzyj zwilżoną ściereczką i gotowe. Kuchenka jest jak nowa, bez trudu i bez zbędnego tracenia czasu.

Co, jeśli nie lubię zapachu octu?

Zapach octu jest dla wielu osób nieprzyjemny. Jeśli i tym masz z nim problem, to zamiast octu wykorzystaj miseczkę z wodą i dodaj do niej sok z jednej cytryny. Unikniesz w ten sposób nieprzyjemnego zapachu podgrzewanego octu, a uzyskasz również świetne efekty podczas czyszczenia.

Jak zapobiec brudzeniu się kuchenki mikrofalowej?

W sklepach można kupić specjalne pokrywki do kuchenek mikrofalowych. Ten sprytny gadżet sprawi, że nie będziesz musiała więcej czyścić wnętrza mikrofalówki. Wystarczy przykryć potrawę podczas podgrzewania, a pryskający tłuszcz posiądzie na wnętrzu pokrywki, którą wraz z talerzem od kuchenki można włożyć do zmywarki.

Podobne artykuły