Wypróbuj ten naturalny sposobów na kleszcze i komary!

Porady Data publikacji: 09 czerwca 2019

Komary i kleszcze to coś co bardzo uprzykrza nam życie podczas wiosennych i letnich pobytów w ogrodzie czy lesie. Ukąszenia komarów nie są niczym miłym. Swędzące krostki potem doskwierają przez długi czas, a dzieciom ciężko jest wmówić by ich nie rozdrapywały. Jeszcze gorzej jest w przypadku kleszczy, których ukąszenia mogą skończyć się groźną dla zdrowia chorobą – boreliozą. Dzisiaj przedstawimy Wam domowy i naturalny sposób na kleszcze i komary, a chodzi mianowicie o czystek.

Naturalny sposób na kleszcze i komary

Czystek jest rośliną znaną nam od wieków. Jest on stosowany w medycynie naturalnej jako środek wzmacniający odporność. To dlatego, że napar z niego przygotowany ma mnóstwo antyoksydantów, więcej niż zielona herbata. Nie da się go też przedawkować więc nie ma obawy o jakiekolwiek działania uboczne. Stosuje się go eliminowania stanów zapalnych, oczyszczania ciała z toksyn, zapobiegania chorobom w tym chorobom serca, a także do pielęgnacji skóry. Dzisiaj jednak wykorzystamy go w inny sposób.

Napar z czystka jest nieszkodliwy dla nas, nie zaszkodzi też komarom i kleszczom. Jest jednak zapachem, którego nie lubią dlatego gdy przygotujemy sobie go w butelce z atomizerem i spryskamy skórę oraz ubranie, komary i kleszcze będą trzymać się od nas z daleka.

Jak przygotować napar czystka

Naparu tego nie będziemy pić więc możemy zrobić naprawdę intensywny napar, który wystarczy wszystkie komary i kleszcze znajdujące się w pobliżu. Weź 2-3 łyżki czystego czystka, a następnie zalej je wrzątkiem. Zaparzamy go przez kilka minut, a następnie odcedzamy i przelewamy do butelki z atomizerem. Teraz wychodząc na spacer możemy spryskać skórę oraz ubranie.

Podobne artykuły