Zobacz dlaczego zawsze przed snem powinnaś zamknąć drzwi do swojej sypialni

Lifestyle Data publikacji: 20 października 2018 / Aktualizacja: 2022-05-11

Nie zamykasz drzwi do sypialni gdy kładziesz się na noc spać? Zacznij to robić. Jeśli zmienisz ten jeden nawyk, możesz w dużym stopniu wpłynąć na swoje bezpieczeństwo. Dzisiaj dowiesz się dlaczego.

Zamykanie drzwi do sypialni na noc

CLOSE BEFORE YOU DOZE to kampania społeczna, która ma na celu uczulić ludzi na to by zamykali drzwi do sypialni na noc, a nawet w innych pomieszczeniach. Chodzi tutaj o nasze bezpieczeństwo. Akcja ta powstała w wyniku 10-letnich badań Instytutu Bezpieczeństwa Pożarowego FSRI. Badania ta wykazują, że zamknięcie drzwi może uratować życie podczas pożaru.

Nasz dom pełen jest syntetycznych i łatwopalnych materiałów. To sprawia, że ogień w domu rozprzestrzenia się dużo szybciej niż kiedyś. Jeszcze 40 lat temu aby uciec przed pożarem mieliśmy aż 17 minut, dzisiaj czas ten skrócił się tylko do 3 minut! To naprawdę niewiele czasu, zwłaszcza gdy pożar wybuchnie podczas snu. Zamknięcie drzwi to potężne narzędzie w walce z pożarem, które da nam dodatkowy czas:

  1. powstrzyma ogień przed rozprzestrzenianiem się
  2. pomoże utrzymać dym
  3. zmniejszy temperaturę w pomieszczeniu podczas pożaru
  4. pomoże uratować Ci życie

Pamiętaj o tym, że ogień potrzebuje tlenu aby się palić, wypala go z powietrza, dlatego jeśli nałożymy na zapałkę szklankę, będzie się ona palić do momentu, aż w szklance nie skończy się tlen. Tak samo działają drzwi, zamykają dopływ powietrza do pokoju, w którym wybuchł pożar, a to sprawia, że ogień nie może tak szybko się rozprzestrzeniać, to daje nam dodatkowy czas na reakcję i ucieczkę.

Zobacz poniżej zdjęcie Twórców kampanii, którzy pokazują jak wygląda pomieszczenie po pożarze domu, gdzie na pierwszym przykładzie, drzwi były zamknięte, a w drugim otwarte. To naprawdę daje do myślenia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez ULFSRI (@ulfsri)

 

Podobne artykuły