Drzwi wewnętrzne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Mój dom Data publikacji: 11 maja 2022

Mimo że nie pełnią tak reprezentacyjnej funkcji jak drzwi zewnętrzne i nie wpływają na bezpieczeństwo, to wybór drzwi wewnętrznych ma równie duże znaczenie. Wpływają one na wystrój mieszkania oraz w dużym stopniu kształtują jego funkcjonalność i wygodę domowników. Na co jednak zwrócić uwagę przed ich zakupem, by eksploatacja nie wiązała się z przykrymi niespodziankami? 

Zanim kupisz drzwi wewnętrzne. Co powinieneś wiedzieć na temat drzwi wewnętrznych przed wyborem konkretnego modelu?

W drzwiach wewnętrznych możemy znaleźć różne rozwiązania i materiały, co wpływa na to, że każdy model ma nieco inne parametry. By mieć pewność co do tego, że wybieramy drzwi Gdynia idealnie dostosowane do naszych potrzeb, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • wymiary – powinny być dopasowane do otworu;
  • stronę – to, czy drzwi otwierają się w prawo czy w lewo, może zadecydować o możliwości ich montażu w danym miejscu;
  • obecność otworów wentylacyjnych – szczególnie ważne w łazience;
  • obecność przeszkleń – jeśli są, powinny być wykonane z bezpiecznego, hartowanego szkła.

Jakie znaczenie skrzydło drzwiowe? Co będzie lepsze – drzwi jednoskrzydłowe czy drzwi dwuskrzydłowe?

Jeśli chodzi o rodzaj konstrukcji, wyróżniamy drzwi wewnętrzne jedno, półtora- i dwuskrzydłowe. Które z tych rozwiązań będzie najlepsze? To zależy przede wszystkim od rozmiaru otworu oraz charakteru pomieszczenia. Jeśli otwór jest odpowiednio szeroki i znajduje się w reprezentacyjnym wnętrzu, warto postawić na drzwi dwuskrzydłowe.  

Kupujemy drzwi pokojowe. Jak wybrać odpowiednie drzwi wewnętrzne? Jakie wykończenie drzwi będzie najlepsze?

Wygląd drzwi wewnętrznych ma ogromne znaczenie. Jako że stanowią one jeden z największych i najłatwiej widocznych elementów wnętrza, koniecznie powinny być dopasowane do jego wystroju. Wybierając drzwi Porta Gdańsk, warto zwrócić uwagę na to, by w pomieszczeniu nie było natłoku barw – najlepiej, jeśli postawimy na trzy różne kolory. Wyjątkiem są białe drzwi wewnętrzne lub modele utrzymane w odcieniach szarości, które dobrze łączą się z różnymi barwami, a jednocześnie dopasowują się tak do klasycznych, jak nowoczesnych aranżacji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych? Model z płyty MDF czy drewna litego?

Wybierając rodzaj drzwi wewnętrznych, koniecznie należy też zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane. Do wyboru mamy przede wszystkim:

  • wkład tekturowy w formie plastra miodu – tani, ale niskiej jakości;
  • płyta wiórowa – nieco droższa, ale też bardziej trwała i lepiej tłumiąca dźwięki;
  • lite drewno – drewniane drzwi i podłogi Gdańsk nie tylko świetnie się prezentują, ale też wypadają najlepiej pod względem trwałości i akustyki;
  • płyta MDF – kompromis między przystępną ceną, a dobrą jakością, stanowi rodzaj specjalnie wzmocnionej płyty wiórowej.

  • Materiał zewnętrzny

Podobne artykuły