Zafarbowana skóra – jak ją wyczyścić?

Porady Data publikacji: 27 października 2022

Jasna skóra bardzo łatwo się brudzi. Skórzane obicia krzeseł, jasne torebki damskie czy fotele w samochodzie – te elementy bardzo łatwo się odbarwiają na przykład od jeansów. Możemy przywrócić im dawną świetność. Jest na to kilka sposobów i właśnie w tym artykule je poznacie.

Mydełko do czyszczenia skóry

Jeśli masz skórzane rzeczy, to mydełko do jej czyszczenia jest czymś, co powinnaś zawsze mieć w domu. Możemy je zastosować do wszystkiego, co wykonane zostało ze skóry. Buty, meble, torebki, ubrania. Za pomocą takiego mydła wyczyścisz je wszystkie.

Dogłębnie usuwa ono zanieczyszczenia ze skórzanych powierzchni, ale również konserwują ją i nawilża. Po wyczyszczeniu nie pozostają po nim żadne ślady, dlatego bez obaw możesz je stosować na meblach, ubraniach czy innych skórzanych elementach wymagających czyszczenia.

Domowy sposób – mleko z płynem do mycia naczyń

To ciekawy domowy sposób, dzięki któremu wyczyścisz skórzane powierzchnie. Wystarczy, że do miski wlejesz litr mleka i dodasz dwie łyżki płynu do mycia naczyń. Następnie za pomocą gąbeczki czyścimy taką mieszanką skórę, przecieramy do czysta wilgotną szmatką i osuszamy. Na koniec impregnujemy za pomocą oliwki dla dzieci, która nadaje skórze połysku. Pozostawiamy ją do wyschnięcia. Nawilżona skóra będzie również bardziej elastyczna i dłużej nam posłuży.

Podobne artykuły