Zadbaj o swoje paznokcie wykorzystując pastę do zębów!

Uroda Data publikacji: 22 listopada 2017

Pasta do zębów i paznokcie? Zastanawiasz się co łączy te dwie rzeczy? Okazuje się, że pasta do zębów ma wiele ciekawych zastosowań, które mogą nam się niejednokrotnie przydać.

W czym może pomóc pasta do zębów? Ma wiele ciekawych zastosowań, np. nałożona na opryszczkę pomaga ja leczyć, pomaga również na oparzenia lub pomoże Ci doczyścić podeszwy butów. Jednak ciekawym jej sposobem jest wykorzystanie pasty do zębów do wybielenia paznokci.

Wybielanie paznokci za pomocą pasty do zębów

Dlaczego paznokcie żółkną? Jednym z powodów jest używanie lakierów do paznokci. Barwniki, które zawarte są w lakierach nie zawsze dają się łatwo usunąć, wnikają w płytkę paznokcia i następuje do trwałego ich zabarwienia. Najczęściej zdarza się to przy lakierze czerwonym, dlatego warto używać lakieru podkładowego przed położeniem właściwego koloru. Oczywiście naturalnie rosnący paznokieć odzyskuje swoją naturalną barwę, ale jeśli chcesz je odbarwić możesz wykorzystać ten prosty sposób z pastą do zębów.

Nałóż na paznokcie pastę do zębów i zostaw ją na kilka minut. Na koniec możesz je wyszorować szczoteczką. Również dobra będzie do tego pasta wybielająca, która przyniesie szybsze efekty. Już po pierwszym razie zauważysz efekt, czasami kurację trzeba powtórzyć kilka razy.

Podobne artykuły