Czy po basenie trzeba myć głowę?

Czy po basenie trzeba my głowę? Podczas wakacji dużo częściej niż zwykle będziemy korzystać z różnych wodnych rozrywek. Oprócz wypoczynku nad morzem czy jeziorem z pewnością też nie raz odwiedzicie baseny w hotelu czy innym miejscu. Woda tam jest filtrowana i dodawane są w niej chemiczne środki, które zapewniają jej czystość. Wśród nich jest również chlor. Czy może to być szkodliwe dla włosów i czy po basenie powinniśmy je myć?

Czy po basenie trzeba myć głowę

Odpowiedź jest prosta – warto to zrobić. Nie tylko po samym basenie, ale również po kąpieli w morzu czy jeziorze. Dzięki temu usuwamy z włosów zanieczyszczenia lub chemikalia, które są stosowane do uzdatniania wody. Chociaż w kwestii tej narosło wiele mitów to dermatolodzy są raczej zgodni. Po kąpieli w takich miejscach lepiej jest umyć głowę. Dzięki temu usuwamy substancje, które mogą podrażniać skórę głowy i szkodzić naszym włosom. W morzu spotkamy się z solą, a w basenach z substancjami chemicznymi. Dlatego gdy nie zamierzamy już więcej wchodzić do wody i mamy taką możliwość to warto głowę umyć.

Oczywiście podczas wizyty na basenie czy w hotelu jest to łatwiejsze. Możemy zabrać ze sobą szampon i po prostu wziąć prysznic i umyć głowę. Podczas wypoczynku nad morzem oczywiście jest to trudniejsze. Na wielu plażach znajdują się prysznice, pod którymi można się obmyć. W takiej sytuacji warto mieć ze sobą małą buteleczkę szamponu i umyć głowę. Jeśli tego nie zrobimy oczywiście nie będzie tragedii, ale na pewno powinniśmy zrobić to przed spaniem.