Zacznij jeść łyżeczkę miodu przed snem. Zobacz dlaczego!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-05-27

Zacznij przed snem jeść jedną łyżeczkę miodu. Dzisiaj przedstawimy Ci kilka powodów, dla których warto to zrobić. Miód jest znany ze swoich właściwości zdrowotnych od wieków. Stosowany był jako środek przyśpieszający gojenie ran. Wykorzystuje się go jako lek na wrzodu żołądka, biegunkę, wysokie ciśnienie czy choroby wątroby. Stosuje się go podczas przeziębień, a także profilaktycznie by zapobiegać chorobom. Spożywany na noc może nam przynieść jeszcze więcej korzyści.

Miód na noc

Jeśli masz problemy z zasypianiem lub jakość Twojego snu jest zbyt niska, to spożywanie miodu przed snem może pomóc Ci rozwiązać ten problem.

Warto na wieczór zaparzyć sobie herbaty rumiankowej, a następnie dosłodzić ją miodem. Pamiętaj jednak o tym, że herbata musi przestygnąć. Miód traci swoje prozdrowotne właściwości w wysokiej temperaturze, dlatego napoje, do których go dodajemy powinny być już jedynie letnie.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Taki napój wypity przed snem pozwoli nam się wyciszyć oraz szybciej zasnąć. Nasz sen będzie też lepszy, a rano wstanie wypoczęci bardziej niż zwykle.

Dlaczego jeszcze warto jeść miód?

 1. Wzmacnia serce
 2. Wzmacnia odporność
 3. Dodaje energii podczas wysiłku fizycznego
 4. Jest zdrowszą alternatywą cukru, ale nadal zawiera sporo kalorii
 5. Działa jako profilaktyka antynowotworowa
 6. Zmniejsza ryzyko zachorowania na reumatyzm
 7. Reguluje poziom cukru we krwi
 8. Działa jak naturalny antybiotyk
 9. Łagodzi kaszel i tworzy naturalną barierę ochronną dla gardła łagodząc jego ból
 10. Działa dobrze na pamięć, wspomaga podczas wysiłku umysłowego
 11. Dostarcza potrzebnych organizmowi składników odżywczych
 12. Pomaga w szybszym gojeniu się ran
 13. Ma działanie przeciwbakteryjne

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły