Jak zabezpieczyć się przed przerwami w dostawie prądu?

DIY Data publikacji: 07 grudnia 2017

Przerwa w dostawie prądu może skutecznie uprzykrzyć życie i przynieść ze sobą bardzo wymierne konsekwencje. A przyczyny przerw mogą być rozmaite: od planowanej przez urząd miasta czy gminy konserwacji zaczynając, aż na poważnej awarii kończąc. Jak zabezpieczyć się przed konsekwencjami przerwy w dostawie energii elektrycznej? Oto niezawodny sposób.

Dlaczego należy się zabezpieczyć?

Jeśli całymi dniami pracujesz poza domem, kilkugodzinna przerwa w dostawie prądu nie stanowi dla Ciebie większego problemu. Sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej kiedy pracujesz w domu – czy to wytwarzając na maszynie do szycia odzież lub akcesoria, czy piekąc ciasta na zamówienie, czy wreszcie pisząc teksty lub programy. W takich sytuacjach nawet kilkugodzinny brak prądu oznacza opóźnienie w wykonaniu zlecenia, a nawet jego utratę.

Aby zabezpieczyć się przed takimi wypadkami, należy poważnie przemyśleć zakup lub wynajem agregatu prądotwórczego.

Czym jest agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy, inaczej generator prądu, to urządzenie będące samodzielnym źródłem prądu. Jest to więc awaryjne źródło energii elektrycznej stosowane w przypadku nagłej przerwy w dostawie prądu z sieci głównej.

Urządzenia te dostępne są w wersji zarówno stacjonarnej, jak i przenośnej. Generatory w połączeniu z UPS-em gwarantują natychmiastowe przełączenie zasilania z sieci głównej na awaryjną. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza w przypadku działania serwerów, dla których nawet jedna sekunda braku prądu może oznaczać bezpowrotną utratę danych.

Skąd wziąć agregat?

Oczywiście, generator prądu można kupić na własność. Są one dostępne nawet w niektórych marketach budowlanych. I choć dobrze sprawdzą się np: w domowym warsztacie czy ogrodzie, to jednak daleko im do profesjonalnych urządzeń.

Drugą opcją jest wypożyczenie agregatu wraz z akcesoriami potrzebnymi do podłączania. Jest to rozwiązanie dużo praktyczniejsze i tańsze w przypadku planowanych przerw prądu, gdzie możemy wynająć agregat na czas braku zasilania z sieci głównej. Jeśli chcesz wypożyczyć dobry generator prądotwórczy odwiedź wypożyczalnie agregatów Dinamo. Specjaliści tam pracujący z pewnością doradzą odpowiedni sprzęt do Twoich potrzeb.  

Jakie jeszcze zalety ma wynajem agregatu prądotwórczego?

Poza tym, że w szerszej perspektywie jest to opcja tańsza niż zakup własnego agregatu, to jego wynajęcie ma jeszcze inne zalety:

  • pracownicy firmy przywiozą urządzenie wraz z akcesoriami koniecznymi do podłączenia,
  • zostanie on uruchomiony,
  • demontaż urządzenia także zostanie wykonany przez pracowników wypożyczalni,
  • konserwacja i serwis agregatu przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Nie musisz więc być znawcą tematu – wszelkie czynności związane z obsługą agregatu zrobią za Ciebie pracownicy wypożyczalni.

Wynajem agregatów prądotwórczych jest więc doskonałym sposobem na zapewnienie sobie nieprzerwanych dostaw energii elektrycznej, niezależnych od głównej sieci.

Podobne artykuły