Montaż suszarki na pralce. Jak prawidłowo to zrobić?

DIY Data publikacji: 01 listopada 2018

Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie suszarki na pralce. Jest to dogodne rozwiązanie, które jest bardzo funkcjonalne. Jednak montaż suszarki na pralce nie należy do najłatwiejszych, a wiele osób nie ma pojęcia, jak się do tego zabrać. Dziś podpowiemy, jak to zrobić, by nie doprowadzić do żadnego błędu, czyli podajemy instrukcję krok po kroku.

Montaż suszarki na pralce – pamiętaj!

Jest kilka rzeczy, o których nie możesz zapomnieć, jeśli montujesz suszarkę na pralce. Po pierwsze, do tego zadania potrzebne są dwie osoby dorosłe. Potrzebne jest wsparcie podczas podnoszenia i ustawiania suszarki na pralce, ponieważ ma ona duże wymiary, a jej ciężar może być za duży, jak dla jednej osoby. Pamiętaj również, że podczas montażu pralka i suszarka muszą być odłączone od prądu. Trzymaj się również zasady, że to suszarka musi być umieszczona na pralce, nie odwrotnie. Niezastosowanie się do tych zasad może doprowadzić do wypadku.

Montaż suszarki na pralce – krok pierwszy

Na początku poszukają czterech gumowych podkładek, które powinny znaleźć się w zestawie. Jeśli już je masz, to oderwij od nich tasiemki ochronne, a następnie przyklej każdą z nich w innym roku pralki. Zrób to dokładnie, by żadna podkładka się nie odklejała i nie spadła podczas montażu suszarki na pralce.

Krok drugi

Kiedy nakładki gumowe są już zamontowane możesz przejść do kolejnego kroku. Teraz możesz zabrać się za odkręcanie śrub z każdej strony podstawy w suszarce. Jeśli to robisz, przechyl suszarkę na bok, by ułatwić sobie to zadanie. Pamiętaj, by zachować śruby, by móc zainstalować wsporniki.

Krok trzeci

W zestawie poszukaj wsporników i zainstaluj je na podstawie suszarki. Pamiętaj, by dwa wsporniki znalazły się po każdej stronie pralki, co oznacza, że w zestawie powinny znaleźć się cztery wsporniki. Kiedy są one już umieszczone na bokach pralki, przejdź do ich przytwierdzenia za pomocą śrubek, które wcześniej wykręciłeś. Zrób to dokładnie, tak, by instalacja dobrze się trzymała.

Montaż suszarki na pralce – krok czwarty

Po zamontowaniu wsporników możesz przejść do kolejnego punktu. Teraz czas na umieszczenie suszarki na pralce. Pamiętaj by umieścić nogi suszarki na gumowych podkładkach, tak, by nie ślizgała się ona na powierzchni pralki. Staraj się również, by stała ona równo do krawędzi narzędzia znajdującego się pod spodem.

Krok piąty

W zestawie poszukaj śrub, powinno być ich sześć oraz dwa łączniki. Zamontuj je za pomocą śrubokręta, tak by wyrównać łączniki z krawędzią pralki.

Podobne artykuły