Płyn do płukania prania z kwasku cytrynowego

Kategoria: DIY
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-09-29

Kwasek cytrynowy ma wiele praktycznych właściwości. Często wykorzystujemy go jako środek odkamieniający do czajników. Sprawdza się również podczas sprzątania łazienki lub kuchni. Tym razem jednak wykorzystamy go do prania i na jego bazie stworzymy naturalny płyn do płukania, którym zastąpimy produkty ze sklepów stosowane w naszej pralni.

Dlaczego kwasek cytrynowy i pranie to dobre połączenie? Pomaga rozjaśniać zszarzałe ubrania i przywraca im biel. Usuwa również nieprzyjemne zapachy i pozostawia ubrania świeże i pachnące. Świetnie wypłukuje resztki detergentów stosowanych podczas prania i jest całkowicie naturalny, bezpieczny dla większości tkanin oraz środowiska.

Wpływa również pozytywnie na naszą pralkę. Zmiękcza wodę i usuwa kamień oraz osady z proszku do prania. Zyskujemy więc nie tylko miękkie i pachnące pranie, ale również czystą pralkę, która posłuży nam dłużej.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Dodatkowym składnikiem, który wykorzystamy, będzie olejek z drzewa herbacianego. Ma on również kilka cennych właściwości, które będą nam przydatne. Tak samo, jak kwasek cytrynowy, tak i ten olejek usuwa nieprzyjemne zapachy. Ma do tego działanie antybakteryjne i antygrzybicze. To natomiast sprawia, że może redukować alergeny znajdujące się w odzieży.

Składniki

  • 0.5l wody
  • 5 łyżeczek kwasku cytrynowego
  • 50 kropli olejku z drzewa herbacianego

Przygotowanie

Przygotowanie jest niezwykle proste. Wystarczy lekko podgrzać wodę, tak by kwasek cytrynowy rozpuścił się w niej. Następnie wszystko przelej do butelki, dobrze wymieszaj i odstaw. Stosuj zamiast zwykłego płynu do płukania w takiej samej ilości, wypełniając przegródkę do maksimum w swojej pralce.

Podobne artykuły