Za brak OC zapłacisz wyższa karę

Kategoria: Finanse domowe
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-10-19

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem, który każdy posiadacz samochodu musi zapłacić za swój pojazd. Jego nieposiadanie nie tylko może przysporzyć nam wielu problemów w razie wypadku, ale sam fakt nieopłacenia składki wiąże się z kara.

Kara za brak OC

Kara jest an tyle wysoka, że w zasadzie nie opłaca się OC nie mieć, jednak co roku znajduje się duża rzesza ludzi, którzy tego ubezpieczenia nie posiadają.

Ile wynosi kara za brak OC? Jest to 200% minimalnego wynagrodzenia. Kara ta więc od przyszłego roku sporo wzrośnie bo minimalne wynagrodzenie urośnie do kwoty 2 800 zł brutto.

Oznacza to, że za brak ważnego OC możemy dostać kare w wysokości 5 600 zł. Jest to naprawdę wysoka kwota, która mogłaby w wielu przypadkach starczyć nam na opłacenie polisy OC na kilka lat.

Czy można płacić za OC mniej?

Jeśli dostaniecie od swojego ubezpieczyciela kartkę z sumą polisy i druczkiem do zapłaty, wcale nie musicie od razu przelewać pieniędzy. Warto w takiej sytuacji wybrać się do multiagencje, która prześwietli dla nas oferty różnych ubezpieczycieli i znajdzie tańszą polisę.

Przeprowadziłam ostatnio na ten temat rozmowę zez znajomym, który zajmuje się ubezpieczeniami. Polityka cenowa zależy tak naprawdę od ubezpieczyciela. Nie warto więc kierowcy się tym ile procent zniżek mieliśmy, co już praktyczne nie funkcjonuje, nie warto też patrzeć, że mieliśmy już szkody i zmiana ubezpieczyciela nie ma sensu.

Warto się po prostu wybrać i wyliczyć polisę w multiagencje, która ma dostęp do dużej bazy ubezpieczycieli. Może bowiem okazać się, że kupimy ubezpieczenie dużo taniej.

Podobne artykuły