Maseczka z mielonej kawy – dzięki niej dłużej zachowasz młodość!

Uroda Data publikacji: 29 sierpnia 2019

Chcesz dłużej wyglądać młodo? Zacznij stosować regularnie prostą w przygotowaniu maseczkę. Potrzebujesz do jej wykonania jedynie dwóch składników, a są nimi mleko oraz mielona kawa. Z pewnością masz je już w swojej kuchni :)

Maseczka kawowa na twarz

Na pewno słyszeliście o maseczce kawowej na cellulit i różnych środkach, które zawierają kawę i jednocześnie ujędrniają skórę. Dzieje się tak dlatego, że kofeina w niej zawarta poprawia krążenie, zwalcza wolne rodniki i opóźnia jednocześnie procesy starzenia się skóry. Dlatego jest bardzo dobrym składnikiem domowych maseczek, tym bardziej, że jej cena jest bardzo przystępna. Kawa ma też działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dlatego zadba o wygląd Twojej skóry w sytuacjach, gdy masz problemy np. z trądzikiem.

Mleko również jest bardzo dobrym sposobem na pielęgnację naszej skóry. Wchodzi w skład wielu kosmetyków. Wszystko dzięki zawartości witamin takich jak A, E i B oraz tłuszczy, wapnia, fosforu i potasu. Naturalnie wspomagają one wygląd naszej skóry. Mleko również neutralizuje wolne rodniki podobnie jak kawa. Do tego nawilża i wygładza skórę.

Przygotowanie maseczki z kawy i mleka jest bardzo proste. Przygotuj zmieloną kawę i wsyp do miseczki, a następnie dolej trochę mleka i wymieszaj. Maseczka powinna być gęsta na tyle aby utrzymała się na skórze, ale oczywiście im więcej w niej mleka tym lepiej. Dlatego dodajemy je małymi partiami i mieszamy aby złapać odpowiednią konsystencję.

Następnie oczyszczamy twarz i nakładamy na nią maseczkę. Po 20 minutach zmywamy ją letnią wodą. Maseczka jest 100% naturalna. Możesz ją stosować nawet codziennie jeśli tylko masz na to czas i ochotę!

Podobne artykuły