Kilka faktów na temat mycia włosów. Zobacz czy nie robisz tego źle!

Uroda Data publikacji: 02 lutego 2017

Codzienne czynności wydają się nam tak banalne, że czasem nawet nie zauważymy gdy robimy coś źle. Zobaczcie kilka faktów na temat mycia włosów i sprawdźcie czy nie popełniacie jakiegoś błędu.

Codzienne mycie włosów

Zacznijmy od tego, że jeśli Twoje włosy szybko się przetłuszczają to właśnie może być powód. Zbyt częste mycie włosów nie sprzyja ich kondycji. Zmień szampon na łagodniejszy i zacznij myć głowę co kilka dni, a Twoje włosy same powinny zacząć się odtłuszczać.

Rzadkie mycie włosów osłabia je

Nie możemy jednak popadać w skrajność. Gdy myjemy włosy zbyt rzadko kawałki brudu oraz łoju przyklejają się do skóry głowy. To sprawia, że cebulki dostają mniej tlenu i włosy zaczynają stawać się coraz słabsze oraz mogą nawet wypadać.

Zbyt gorąca woda

Nie płucz włosów zbyt gorącą wodą. To bardzo mocno je wysusza i podrażnia skórę głowy. Zawsze staraj się by woda była letnia, lub nawet chłodnawa jeśli jesteś w stanie to wytrzymać.

Mycie włosów do góry nogami

Nie obciążaj włosów i ich cebulek. Myj je zawsze z kierunkiem wzrostu czyli do góry. Jeśli opuszczasz głowę podczas płukania to niepotrzebnie osłabiasz swoje cebulki.

Podobne artykuły