Jak wyczyścić kuchnię bez używania środków chemicznych

Porady Data publikacji: 15 lutego 2017

Sprzątanie bez środków chemicznych to bardzo dobre wyjście dla alergików lub rodziców posiadających małe dzieci. Zobaczcie jak wyczyścić kuchnię bez ich stosowania.

Czyszczenie czajnika bardzo łatwo jest przeprowadzić przy pomocy wody i octu. Wystarczy nalać do niego wody z octem w proporcjach 1:1 i zagotować. Kamień zniknie jak za dotknięciem magicznej różdżki. Jeśli nie lubisz zapachu octu możesz użyć do tego torebki kawsku cytrynowego.

Mycie naczyń bez chemii to pestka gdy wykorzystasz sproszkowaną gorczycę i sodę oczyszczoną. Połącz te składniki ze sobą w proporcjach 1:3 i posyp naczynia. Lekko zwilż i umyj gąbeczką.

Czyszczenie blatów i desek do krojenia możesz wykonać wykorzystując jako środek czyszczący ocet, który od razu dezynfekuje powierzchnie zabijając bakterie oraz gryzby.

Czyszczenie noży z rdzy jest proste gdy użyje się do tego octu albo coli. Wystarczy zanurzyć je w płynie na jakiś czas i potem wytrzeć.

Czyszczenie lodówki wykonasz za pomocą płynu z sody i wody. Do litra wody dodaj dwie łyżki sody i za pomocą ścierki takim środkiem dokładnie umyj lodówkę.

Podobne artykuły